Phoenix

PHOENIX, orgonitový talisman od Hopley


Téma: Obnova, tajemství nového počátku..

 
Kombinace kamenů:
Olivín, Opál, Citrín, Brazilit


 
Afirmace, symbolika, poslání:
 

Pojďme se spolu vypravit objevovat svět, který má duši.  Tímto směrem můžeme - máme - a vlastně musíme jít, protože je to jediný způsob, jak uzdravit sebe sama. Navrátit hodnotu duši tak, že jí budu sloužit. A že ji budu vidět nejen v sobě, v druhých, ale i přímo ve světě. Protože pak je to svět, který má hodnotu a význam a smysl. Je to svět, který dokážu vnímat, ke kterému se dokážu vztahovat - a vidět jeho krásu, nebo temnotu, sílu nebo slabost. Nemám vůči němu moc iluzí - protože už ho znám. A není mi lhostejný, protože je můj, je náš.

Naše důvěra musí být dostatečně hluboká, a náš optimismus musí být více, než jen iluze. Mít naději, to znamená mít víru ve smysluplnou budoucnost.


Pokud dokážeme odložit ten ochranný mentální štít (slepoty a ignorace), za nímž jsme rádi schovaní, dokážeme pohlédnout na skutečnost. Krize vždycky přichází se strachem a s pocity bezmoci, protože si svět musíme pustit blíž k tělu. Pohled na realitu vyžaduje odvahu. Odvahu, abychom místo marného boje proti skutečnosti, měli šanci připravit se na budoucnost. Budoucnost přijde a přijde v transformaci, která může připomínat požár nebo porod... Změna je  jediná možnost, jak světu vrátit život a hloubku a význam a krásu a hodnotu!  Tato budoucnost počítá s námi, aby mohla živit a naplňovat také naši duši. Počítá s tím, že se i my proměníme, abychom ji mohli přijmout. Tajemství počátku věcí leží tam, kde něco končí. V odpovědi na nevyhnutelnost situace život vytvoří situaci, která je trochu jako porod. Máte strach? Kdo by neměl? Mějte ho a stejně pojďte vpřed!

Tajemství počátku věcí totiž spočívá v odvaze projít nevyhnutelným. A obnova lesa je nejzářivější a nejbujnější po požáru. Phoenix povstává z popela. 


Pozn.:  S tímto archetypem přichází odvaha, ochota riskovat a odchýlit se od mrtvých vzorců, dogmat a klišé, vrátit se ke svému revolučnímu potenciálu a nebránit se změně. Vše nové je nepoznané a krásné, dostatečně velké na to, aby to umožnilo jen částečné poznání a nutilo nás to hledat další a další možnosti přístupu, a úhly pohledu, a tvořivosti vůbec. Umožňuje nám vlastně vrátit se k radosti objevitele neprozkoumaných moří a nečekaných (ale vytoužených) ostrovů ukrytých někde v něm.. všechno je teprve před námi.Drahé kameny, symbolika, poslání a afirmace:

Olivín - zelená světélka regenerace, očisty, znovuzrozující se krásy. Esence vitality. Jako drahý kámen probouzí Zájem, Fascinaci, jako když se rozvíjí z pupene nová větvička nebo květ. Duše je v očekávání krásného, vítá vše nové. Olivín rozvíjí jemné a citlivé smysly těla. Zjemňuje vnímání, projasňuje prožívání smyslových vjemů. Oživuje metabolismus, napomáhá energeticky vyplavování jedů z těla. Urychluje obnovu. Jako talisman pomáhá přijmout odpovědnost za vlastní život, tiší žal a pocit viny. Vrací svého nositele do stavu prožívání rovnosti sebe sama vůči ostatním. Vybízí k účasti a ke spolupráci. Říká: "Pojď se rozvíjet, kvést a obdaruj svět."

Opál - drahý bílý Opál - umožňuje vidět celek. Souvisí úzce s tématy jako je Pravda, Spravedlnost, Jasnozřivost, Umění a Sny. Všechny barvy živého světa se třpytí a zrcadlí v Opálu, jako jezírka duhy. Opál je poledním plamenem pravdy, jeho půlnočním dvojčetem je Duhový Obsidián. Opál probouzí spravedlnost. Překračuje hranice mysli, smývá omezení. Umožní nahlédnout dále, za naše individuální hranice. Opál bývá iniciátorem v dobrodružství sebeobjevování. S ním sny vystupují na povrch vědomí jako Vize a projevují se jako Umění.

    "Dostal jsem svoje umění shůry, abych se proměnil."

Citrín je šťastný a štědrý a plný lehkosti a třpytu. Inspiruje prosperitu, dosažené odměny, bohatství a úspěch. Zajišťuje příjemný spánek, předává teplo, energizuje auru. Má schopnost zvyšovat tvůrčí schopnosti. Podporuje duševní vědomí a zavčas svého majitele varuje před nebezpečím. Pod jeho vládou je čakra solar plexus, aktivuje však i činnost korunní čakry. Navozuje stavy nadosobní radosti, je symbolem hojnosti, plnosti, dosažených věcí. Citrín je také vhodný talisman pro urovnání vztahů a sporů v rodině či skupině. Napomáhá rozuzlení těžkostí a napravení omylů v komunikaci. Mírní přecitlivělost. Rozpouští strach ze ztráty a navrací smělou sebejistotu.

 

Brazilit pomáhá držet celistvost duše. Má dar proměňovat. Pomáhá dosáhnout nadpřirozených věcí, souvisí s mystickými vlivy planety Uran. Člověku pomáhá poznat a udržet hranice, kde začíná on sám a kde ostatní (předchází psychickému obtěžování). Probouzí emocionální sílu a radost z poznávání sebe sama.  

 Brazilit - surový a přírodní, je verzí Citrínu:

Orgonit ve formě floralu, v receptuře Phoenix:

Orgonit ve formě 4cm kuličky, v receptuře Phoenix:


Žádné komentáře:

Okomentovat

Přibližně v tento čas..

Včera večer po práci jsem se zastavila na zápraží a jen tak zírala na oblohu. V hlavě nic. Vidím, jak náhodné nahé letní obláčky courají v ...