Phoenix

PHOENIX, orgonitový talisman od Hopley

Téma: Tajemství počátku věcí, znovuzrození, obnova

Kombinace kamenů:
Olivín, Opál, Citrín, Brazilit


 


Afirmace, symbolika, poslání:
 

Není víry bez toho, aby občas nemusela procházet krizí. Musí jí procházet. To je součást celé věci. Duchovní obnova, stejně jako obnova lesa, je nejzářivější a nejbujnější po požáru. Tajemství počátku věcí spočívá v odvaze projít nevyhnutelným. Když se ohlédnete na to, co jste v životě dokázali, spatříte svou odvahu, své odhodlání. Dokázali jste to tehdy! Už to to bylo.. důvěřovali jste a uvěřili. Cítili jste strach - a stejně jste šli vpřed. Uvěřili jste v budoucnost. Byla silnější než pocit aktuálního utrpení. Možná jste teď ve fázi popela a nevypadá to, že by se věci samy změnily k lepšímu. Pravda je taková, že vaši protivníci nemají zájem na řešení vašeho problému. Zanechte jim jejich popel. Phoenix povstává z popela. Vstanete taky. Jako když se po ohni obnovuje les.

Kdybychom víc riskovali. Kdybychom se nebáli bolesti... Žijte tak, abyste nelitovali, že jste něco nezkusili. Je lepší podniknout něco a třeba neuspět - ale přece zažít, než nepodniknout nic a v tom "nic" uspět.

Bolest, kterou cítíte, vám dává vědět, že se bortí skořápka, v níž je ukryto vaše pochopení. Pohlédněte, jak se tříští. Přijměte ten okamžik a vězte: bortí se okolnosti, nikoli vy sami! Cokoli se stane, nemůže zničit nesmrtelnou duši, boží obraz ve vás. Do bolesti někdy vstupujeme dobrovolně, někdy je to obět, někdy nevědomost.. Tajemství počátku věcí leží tam, kde něco končí. V odpovědi na nevyhnutelnost situace život stvoří situaci, která je jako porod. Porod z jedné fáze do druhé. Bolest má svůj význam. Co krásy na zemi se z ní rodí! Drahé kameny, symbolika, poslání a afirmace:

Olivín - zelená světélka regenerace, očisty, znovuzrozující se krásy. Esence vitality. Jako drahý kámen probouzí Zájem, Fascinaci, jako když se rozvíjí z pupene nová větvička nebo květ. Duše je v očekávání krásného, vítá vše nové. Olivín rozvíjí jemné a citlivé smysly těla. Zjemňuje vnímání, projasňuje prožívání smyslových vjemů. Oživuje metabolismus, napomáhá energeticky vyplavování jedů z těla. Urychluje obnovu. Jako talisman pomáhá přijmout odpovědnost za vlastní život, tiší žal a pocit viny. Vrací svého nositele do stavu prožívání rovnosti sebe sama vůči ostatním. Vybízí k účasti a ke spolupráci. Říká: "Pojď se rozvíjet, kvést a obdaruj svět."

Opál - drahý bílý Opál - umožňuje vidět celek. Souvisí úzce s tématy jako je Pravda, Spravedlnost, Jasnozřivost, Umění a Sny. Všechny barvy živého světa se třpytí a zrcadlí v Opálu, jako jezírka duhy. Opál je poledním plamenem pravdy, jeho půlnočním dvojčetem je Duhový Obsidián. Opál probouzí spravedlnost. Překračuje hranice mysli, smývá omezení. Umožní nahlédnout dále, za naše individuální hranice. Opál bývá iniciátorem v dobrodružství sebeobjevování. S ním sny vystupují na povrch vědomí jako Vize a projevují se jako Umění.

    "Dostal jsem svoje umění shůry, abych se proměnil."

Citrín je šťastný a štědrý a plný lehkosti a třpytu. Inspiruje prosperitu, dosažené odměny, bohatství a úspěch. Zajišťuje příjemný spánek, předává teplo, energizuje auru. Má schopnost zvyšovat tvůrčí schopnosti. Podporuje duševní vědomí a zavčas svého majitele varuje před nebezpečím. Pod jeho vládou je čakra solar plexus, aktivuje však i činnost korunní čakry. Navozuje stavy nadosobní radosti, je symbolem hojnosti, plnosti, dosažených věcí. Citrín je také vhodný talisman pro urovnání vztahů a sporů v rodině či skupině. Napomáhá rozuzlení těžkostí a napravení omylů v komunikaci. Mírní přecitlivělost. Rozpouští strach ze ztráty a navrací smělou sebejistotu.

 

Brazilit pomáhá držet celistvost duše. Má dar proměňovat. Pomáhá dosáhnout nadpřirozených věcí, souvisí s mystickými vlivy planety Uran. Člověku pomáhá poznat a udržet hranice, kde začíná on sám a kde ostatní (předchází psychickému obtěžování). Probouzí emocionální sílu a radost z poznávání sebe sama.  

 Brazilit - surový a přírodní, je verzí Citrínu:

Orgonit ve formě floralu, v receptuře Phoenix:

Orgonit ve formě 4cm kuličky, v receptuře Phoenix:


Žádné komentáře:

Okomentovat

Dar Moudrosti, Ctnost Tolerance

DAR MOUDROSTI, Orgonitový talisman od Hopley Kombinace kamenů: Safír, Sodalit, Adulár, Aquamarín Téma: ctnost Tolerance Existuje...