Chamuel
CHAMUEL, orgonitový talisman od Hopley

Téma: Tajemství vztahů a sebejistoty

Kombinace kamenů: Aquamarín, Lepidolit, Černý Turmalín, (vhodné doplnit zeleným Kalcitem)


    Afirmace, symbolika, poslání:

Tvé vztahy mají zvláštní význam. Láska zahrnuje též i každou „jinakost“. Když s někým mluvíš, pamatuj, že má sám o sobě dobré mínění. Tvůj zájem i schopnost vcítit se do člověka je dar, který ti přináší úctu i důvěru okolí. S ochotou a vnímavostí přistupuj vůči sobě i vůči lidem v okolí. Jednat přiměřeně, znamená zůstat v jednotě a v bezpečí. Tím, že vyslechneš a zamiluješ si člověka, probudíš v něm ochotu, spolehlivost i odvahu - "Šlechetná a důstojná osobnost nezbytně potřebuje alespoň trochu romantiky a láskyplné náklonnosti."

    Chceš-li se dozvědět, jaký vztah k tobě lidé mají, vyprávěj jim o svých snech a plánech. Ten, kdo tě nesnáší, tě bude kritizovat a zrazovat, všechno bude vědět lépe a hlavně bude vědět, že "to je blbost a ty ses úplně zbláznil(a)". Kdo je tvůj přítel, poradí ti, jak by šlo plány naplnit a podpoří tě.

    Pevně se drž toho, co je ti svaté, vyhni se ale jakékoli formě extremismu. Ochránce záměru tě povede k cíli. Dosáhneš po čem toužíš, pokud zachováš sebejistotu.

    Chamuel je označován za jednoho ze sedmi archandělů. Překlad jeho jména je „Ten, který hledá Boha”. Je andělem mírumilovných vztahů, neboť on je ten, kdo nás učí Boha nacházet skrze naše vztahy. Lidé se k tomuto andělu obrací s prosbou, když si přejí vyřešit konflikty s ostatními lidmi, nebo odpustit těm, kteří nás zranili, nebo chtějí získat přirozený romantický vztah.

    Pozn.: Archandělé i andělé jsou součástí monoteistických náboženských tradic (judaismu, křesťanství, islámu..) - přestože je různá náboženství zmiňují, tyto bytosti jsou necírkevní - nepatří k žádnému určitému náboženství.


    Rovina ke zpracování. Pro koho talisman je:


    - pro ty, kteří potřebují lépe vycházet s druhými lidmi. Pro ty, kteří si potřebují uvědomit svou hodnotu, ocenit sebe sama a ocenit druhé - stejně jako mít v úctě sebe sama i druhé, s nimiž jednáme. Chamuel učí respektu v komunikaci. Je i pro ty, kteří se musí naučit zacházet s vlastními nedokonalostmi a limity. Chamuel naslouchá, když posuzujeme sebe sama. Chamuel pomáhá uvědomit si chvíle přenosu, kdy svoje vlastní vlastnosti a chyby vidíme v druhých lidech. Druzí lidí jsou nám zrcadlem - tehdy Archanděl Chamuel pomáhá hojení situace, hojení rozkolů v rámci běžné rodiny, pomáhá překonat konflikt a pomáhá obnovit soulad s lidmi, kteří s námi v tomto procesu jsou. Archanděl Chamuel učí vztahy, učí aktivnímu soucitu - učí nás jednat s odvahou a s milosrdenstvím. Je pro ty, kteří se nechtějí nechat vláčet vlastními emotivními reakcemi. Je pro ty, kteří se chtějí lépe ovládat v interakci s druhými lidmi. Je pro ty, kteří nechtějí zraňovat druhé. Je pro ty, kteří se potřebují smířit s tím, že lidé mají chyby, že nejsou dokonalí. Pro ty, kteří chtějí odhalit tajemství vztahů. Chamuel nás učí odložit "růžové brýle" a učí nás velkorysosti a trpělivosti s těmi, kterým jsme dali svou přízeň a lásku.

    Drahé kameny použité v receptuře Chamuel:Aquamarín
(akvamarín), kámen pro flow. Kámen mořských bohyní, krystalické zpodobení vody na zemi, esence vody. Dokáže rozpustit staré sebeobranné naprogramování. Pomáhá najít odvahu k převzetí odpovědnosti za vlastní život. Rozvíjí vnímavost a jako studená sprcha probouzí smysly. Aquamarín pomáhá udržet proud mysli jasný, otevřený k inspiraci, která přichází. Navozuje relaxovaný stav čistoty a novosti. Poskytuje nám prostor pro myšlenky a umožňuje zjistit, jak bez obav komunikovat se svým okolím. Odstraňuje překážky z cesty.Je pramenem svobodného sebevyjádření.


        "Spočívám v Naladění, ve sharmonizovaném pozorném stavu, stavu tvoření."


    Lepidolit je kámen účinný při vyčerpání, stabilizuje emocionální rovnováhu. Tiší depresivní ladění, návaly strachu nebo paniky. Pozvedává sebe-uvědomění a navozuje stavy prožívání štěstí. Přináší hluboké citové léčení, pomáhá usmíření mezi milenci. Rozpouští účinky elektromagnetického záření na naše energetické pole, pomáhá tak překonat i nespavost, alergické projevy. Vhodný s turmalíny.

    Turmalín Černý povzbuzuje naši ochotu, smělost a sebejistotu. Tělo uvádí do energetické jednoty. O kameni se traduje, že osvobozuje duši i to, že jako amulet chrání před špatnými vlivy. Pomáhá překonat hněv, odklání GPZ, uvolňuje napětí a bloky stresových reakcí. Černý turmalín urychluje energetický tok a vědomí s ním je probuzenější, než s jinými černými kameny. Je výrazem soustředěnosti, koncentrace a živého zájmu.

    Jméno kamene pochází se singhalského "turmali" což znamená "kámen který přitahuje popel". Turmalín po zahřátí v ohni přitahuje popel, což je způsobeno piezoelektrickými vlastnostmi - zahřátím nebo tlakem se jeden konec krystalu nabije na kladnou a druhý na zápornou hodnotu.

Kalcit zelený pomáhá vyjádřit vlastní city, udržuje kontakt s vlastními emocemi, umožňuje naladění na sebe sama, na svá přání. Jeho energie je chladivá, ženská, Venušina. Je jako živá voda. Osvěžuje duševní schopnosti, paměť, soustředění, schopnost poučit se. Zahání noční můry a umožňuje klidný spánek. I tento kámen je kamenem potěšení a uzdravuje vnímání sebe sama, navrací duši hodnotu. Jako zrcadlo přináší do vědomí naši potřebu harmonie: být sám se sebou v harmonii, stejně tak jako být s okolím v harmonii.
"Pln života nacházím Potěšení."

Velmi oblíbený archetyp. Na fotkách v podobě kuličky, floralu a srdíčka:


Žádné komentáře:

Okomentovat

Přibližně v tento čas..

Včera večer po práci jsem se zastavila na zápraží a jen tak zírala na oblohu. V hlavě nic. Vidím, jak náhodné nahé letní obláčky courají v ...