Gombíky

Mám je skladem? Ano, napište mi, vždycky jich na stole pár mám.
Na přání? Taky. S kameny které promlouvají z vašeho nativního horoskopu. Napište mi.

Cena: 586,-Kč/ks
Rozměry cca 25x25x25 mm, váha cca 8g
Bezpečný povrch - pryskyřice určená na výrobu šperků.
Zdobeno zlacením, stříbřením (plátkové Ag a Au) a dalšími plátkovými kovy.
Provedení zlaté, stříbrné nebo kombinované. Aby ladilo s kameny a s vámi.


Pohled na detail ouška - ouško má vnitřní průměr 8mm: Tento Gombík je v drahokamové receptuře Duhová Luna, spolu s náušničkami:Ruční práce, pravé drahé kameny.
Dodáváno v krásném dárkovém balení
      (s letáčkem, s popisem kamenů, s povídáním k archetypu.) 

Opatřeno nerezovým pozlaceným poutkem (zlacení Au585).


Počítejte prosím s tím, že tyto maličké přívěsky podléhají otěru a opotřebení. Jsou vyrobeny z pryskyřice (a z kamenů a z kovu). Pryskyřice je podobně měkký materiál jako dřevo. Časem se vám při pravidelném nošení gombíky prostě trochu odřou, nebo se unaví očko na zavěšení, ect.. opotřebení a nakonec i poškození odpovídá zátěži a je nevyhnutelné. Pokud mi napíšete, mohu Vám zkusit gombík zrenovovat/zrekonstruovat, a zároveň: doporučuji pořízení většího tvaru!

 

Gombíky mají své jméno podle velkomoravského šperku. V období 9. a 10. století se gombíky vyráběly převážně ze zlata, stříbra, bronzu a mědi. Mezi nejznámější místa nálezů gombíků patří Slovanské hradiště Mikulčice, Staré Město, Uherské Hradiště.. Pojmenování je přejaté ze slovenštiny, která tím slovem označuje knoflíky stejného tvaru. Gombíky jsou ozdobné předměty kulovitého tvaru s malým kruhovitým ouškem. Velkomoravští klenotníci vyráběli pestrou nabídku gombíků - připravovali je ze dvou polokoulí vytepaných ze stříbrného, měděného nebo bronzového plechu, někdy pozlaceného, ale někdy i rovnou zlatého. A dávali gombíkům bohaté zdobení florálním dekorem (rostlinným), vzácně zvířecími, třeba ptačími motivy.. (více na wikipedii).
Oblíbené archetypy / drahokamové receptury:

 

Chesbet:

Kwan-Yin (zlatá) a Vize (stříbrná):
  
Duhová Luna (nahoře) a Phoenix (dole) ve stříbrném provedení:

Duhová Luna:

Cheiron ve zlatém provedení: Žádné komentáře:

Okomentovat

Přibližně v tento čas..

Včera večer po práci jsem se zastavila na zápraží a jen tak zírala na oblohu. V hlavě nic. Vidím, jak náhodné nahé letní obláčky courají v ...