úterý 10. dubna 2018

Cheiron přezbrojuje - 16.4.2018


Blíží se den D! 
16. dubna se Cheiron přesune do znamení Berana. Cheiron má svou vlastní dráhu a v některých znameních tak stráví sotva rok a půl, kdežto jinými běží déle. Nejvíce času nám věnuje ve znamení Ryb a Berana (8 až 9 let). Je to docela zajímavé, protože Ryby jsou posledním ze znamení zvěrokruhu a Beran tím prvním. Vypadá to, jakoby se Cheiron rád potloukal okolo startovací čáry :) Celý cyklus běhu Cheirona všemi znamením pak trvá 49 let! To jen na úvod, jak to vypadá na trati. Teď ta důležitá zpráva: 

V minulých letech plul s námi Cheiron znamením Ryb, aby nám dal šanci zahojit cosi nesmírně těžkého v nás. Ve znamení Ryb byl Cheiron přítomen, aby nás spojil s veškerým svědomím a s veškerým dostupným soucitem, na který jsme jen mohli dosáhnout. (Byla to pouť, během které se narodily Orgonity od Hopley.) Cheiron ve svém Rybím, tedy dvanáctém, tedy zvěrokruh uzavírajícím znamení, plul v hloubce bez ega, aby nám nalezl smíření. Ono Nesmírné Smíření se se vším, s čím se smířit nelze - dá se to jen akceptovat tak, jak to je. Provedl nás procesem, na jehož konci máme holou nahou pravdu. Má cedulku na palci. Nic víc a nic míň. Případ uzavřen. 

Teď, jen co se nad ránem v pondělí 16.4.2018 v Beranu znovuzrodí Luna, skočí do znamení Berana i Chiron. Je to změna, na kterou už toužebně čeká většina z nás. Pokud se brodíte pocitem, že se váš svět rozpadá, cítíte správně. Jste správně. Zatím totiž ještě stále Chiron ve svém novém znamení není - nebeská navigace ještě stále hlásí "přepočítávám". Pamatujte, že přepočítává mnohaletou zkušenost. Jakmile do sebe ale kolečka nového nastavení zapadnou, spatříte před sebou nový autentický level. (Senzibilové a empati “uslyší startovací výstřel”).

V Beranu se Chiron probudí jako hněvivý bůh. Bude uzdravovat mečem. Bude hojit bojem. Naučí vás Krav Maga. Nebo vyhánět zlé duchy. Cokoli mezi tím. Staví se vám po boku s útočnou puškou v ruce, aby vám pomohl vybojovat integritu a dospět k vítězství, jímž je uzdravení. Bude to trvat nějakých osm, devět let. Skopec má energii počátku věcí, stvoření. Skopec je kladivo bohů, má sílu Jara. Cheiron ve svém novém nastavení po nás bude chtít, abychom vnímali své Self. Abychom se za sebe postavili. Vrací nás každého individuálně k našemu "základnímu nastavení". Tedy k tomu, co bylo dřív, než jste zapoměli, co jste to tu chtěli dělat. Kým jste to chtěli být. Proč jsme to sem proboha vlezli. Cheiron ve znamení Skopce řeší nejtěžší zranění ze všech: zranění Identity. "Máš právo být sám sebou", říká ten nový Cheiron: "Máš právo na existenci", “Drž to pořádně”.

Jaká Identita?? Napadlo vás možná. Jaké jsou symptomy zranění identity? Jsou to všechna ta "jsem nikdo" a "nejsem dost..". Je to ta touha, aby mě měli všichni rádi. Je to ten pocit, že když nezapadnu, tak nemám právo vůbec být. Je to všechno to "půjdu s davem" a zároveň "jsem v pasti". Jsou to všechny ty útěky k alkoholu, ke všem závislostem, k sebepoškozování. Je to ta touha "raději necítit nic". Je to ten okamžik, kdy zapomínáme svléct uniformu. Je to ten strach říct nahlas, co si myslím. Je to to, co nám zabrání postavit se za někoho, komu se děje bezpráví. Je to všechno to "přizdisráčství" v nás!

Cheiron se dívá přímo na tohle ostudné divadlo. On to vidí. Je to koneckonců jeho práce. Účel jeho existence. Namíří na to svůj prst, šťouchne a připomene nám, že jak moc nás to skutečně bolí. S jeho dotekem budete mít pocit, že ožívá veškerá Moc a Síla, kterou jsme jako bytosti měli individuálně snad kdesi na počátku. A zároveň nám bude na zvracení. Pokud budete mít pocit, že se to děje, zkuste "vydržet u toho". To znamená dovolit si být vědomý a přítomný se svými nedokonalostmi, bolestí i zahanbením. Nadělá to méně škody, než předstírat, že je všechno v pořádku. Cheiron bude chtít, abychom Moc a Sílu, tedy svou svobodu, spatřili ve srovnání s tím omezením, které s sebou vláčíme. “Ty si myslíš, že je to bezpečí,” povídá Cheiron, “a přitom tě to bolí.” Bude rejt tak dlouho, dokud ten pocit bezpečí nerozeznáme jako falešný. Dokud si to nepřiznáme. Dokud se neodvážíme z té hry vystoupit. A být sami sebou. Jen tak.

Slabina člověka je to místo, které povolí. Když to nejslabší praskne, nesroste to správně. Bude to křivý. Bude se to hlásit bolestí. Nezahojí se to úplně, ne doopravdy. Je to vidět ve způsobu, jakým to skrýváme.

Cheironovým úkolem je zlomit to, co v nás blbě srostlo a nechat to srůst správně. Ten nový celek je pak daleko silnější. Tak se ze zranění stává superschopnost. Když to ale dovolíte. Pojďte za mnou na facebook..