sobota 14. dubna 2018

Nativní Cheiron v Raku:


Cheiron po nás žádá stát se úplnými bytostmi. Ukazuje, kde je to naše zranění, které je nutné zahojit, abychom se celistvými stali. Putování s Cheironem je cestou za vlastním Self. Ve 49. roce vlastního života se náš nativní Cheiron vrací do výchozí pozice. Tam, kde stál v okamžiku našeho narození. V Raku pobýval v níže uvedené roky a pokud v těchto intervalech najdete někde svoje datum narození, je tento Cheiron váš:29. 08. 1937 - 23. 11. 1937
29. 05. 1938 - 30. 09. 1940
01. 01. 1940 - 17. 06. 1941
22 .06. 1988 - 21. 07. 1991
 

Pokud jste se narodila s Cheironem ve znamení Raka, pak se vaše zranění týká schopnosti cítit se milovaná. Těžkosti se nacházejí v oblasti výživy a intimity. Vaše dětství mohlo být skutečně zraňující, nebo ve vás tento pocit vyvolalo. Mohlo se stát, že jste přijala nějaké matčino zranění za svoje. Vaše potřeba emocionálního bezpečí a pohodlí je vysoká. Potýkáte se s citlivostí, s náladovostí, s nejistotou, s různými úzkostmi jejichž původ je těžko identifikovatelný. Pocity zavržení a opuštění nacházejí tato slova: "jsem zranitelná, nikdo se o mě nestará."

  

Pohybujete se na úrovni těla v odloučení. V životě zranění promlouvá dál: "Cítím se nemilovaná a zavržená. Nenacházím pro sebe výživu. Nezasloužím si lásku. Svět mě nepodporuje. Jsem osamělá a opuštěná. Cosi postrádám.. něco mi chybí." Strach ze ztráty vás vede k sabotování sebe sama. Vede vás i k nešikovnému zachraňování druhých. K samaritánství, které na vědomé úrovni provází Hněv.

Potřebujete vybudovat svou vnitřní emocionální jistotu. Hledáte své self, svůj pozitivní a zdravý obraz. Přijímáte a rozvíjíte to, v čem jste unikátní. To, čím jste jedinečná je také to, čím doplňujete svou zvolenou skupinu, nebo rodinu (v širším významu toho slova). Ta část vás, díky které je společenství jako celek kompletní, úplné. Tohle je ten způsob, kterým se otevíráte světu. Nacházíte Jednotu díky Sebejistotě.

Léčivá cesta zahrnuje i nalezení archetypální Matky. Objevení zdroje lásky v sobě a daru rozeznat, že skutečný domov se nalézá uvnitř. Všechna ta vyživující láska se otevírá, když nějak přestane být důležité posuzovat lidi okolo. Když se vám podaří uzavřít zranění, to důležité už není vně, ale uvnitř. Protože život plyne zevnitř ven. Zdroj života je jako studna. Je přítomen všude tam, kde vy. Nikdo zvenčí nemůže studnu napojit. Spíš ji kontaminuje. Správně nastavit hranice. Správně určit co jde dovnitř a co jde ven. Jste citlivá k utrpeních ostatních. Možná od útlého dětství máte tendenci zahojit každou disbalanci. Jste-li silná ve svém středu, lidé se k vám obracejí s důvěrou, sdílejí s vámi svoje pocity, protože cítí, že je vyživujete, že je emocionálně podporujete. Vy k tomu potřebujete nacházet se ve stavu přiměřené ochoty, sebejisté odvahy - to je to naladění, ve kterém tato energie proudí správně, bez zranění pro vás. 

Vy s Cheironem v Raku máte schopnost mateřsky vyživovat. Vy dokážete akceptovat to, co v druhých vidíte jako nejzranitelnější místo. Vy se dokážete sklonit ke slabosti bližního a přijmout ho i s ní. Dokud tu byl hněv, byl tu strach ze ztráty, odloučení, vaše zranění. To, že se zcelíte znamená, že  dokážete správně vyvinout to emocionální spojení s vnějším světem. Tehdy taky dokážete zahojit sebe i druhé, protože intuitivně víte, co potřebují.

Jste hojivý pramen. Iolit, modrý vodní Safír má tuto energii.

Modrý Safír, Iolit, (Cordierit) hledá skutečnost i duchovní pravdu. Jedním z pozoruhodných poznávacích znaků tohoto drahokamu je silný trichroismus. Jde o optickou vlastnost pozorovatelnou pouhým okem: ve vztahu k optické ose kamene dochází k odlišné absorpci světla, takže podle polohy kamene lze sledovat barvoměnu - přechody barev od šedé, modré až po fialovou. Toho využívali Vikingové, kteří podle kamene navigovali své lodě. I při velké oblačnosti, v mlze a podobně, jim umožňoval určit polohu Slunce a tedy přibližný čas a tedy taky i sever. To znamená: otáčíte Cordierit, dokud nemá ten správný odstín. Praktické pokusy ukázaly, že odchylka polohy Slunce, které se určuje pomocí Cordieritu, jsou pouhé 2,5°!

Safír je jako bdělý stav pravdy a "takovosti". Pomáhá meditující mysli povšimnout si, jak myšlenky přichází a odchází, tak jako vlny, zatímco moře i nebe i Slunce samotné zůstává na místě. Safír pomáhá soustředit se, uvolňuje napětí, zbavuje nervozity. Ukazuje směr. Přitahuje bohatství a prosperitu. Pomáhá dosáhnout práva, najít cestu, vyjádřit se.


Orgonitový lotos s drahokamovou recepturou Cheiron - s Iolitem: