Aries 07-08° - SLUNEČNÍ HOROSKOP - Po stopách Sabiánských symbolů

(od 21:05, Brno)

26.04.2020 (Beran 07-08°) TO I ONO

Na motivy Sabiánských symbolů, cit. Rudhyar - Aries 07-08°: "A man succeeds in expressing himself simultaneously in two realms"*

Procházím svým pokojem, kolem všech svých talismanů. Nepatří ve skutečnosti mě. Patří archetypům a silám, se kterými jsem se setkala. Vznikly jako malé kotvy z pestrých vzácných kamenů. Poutají neviditelné. Neuchopitelné přibližují nadosah. Talismany konají tu chytrou vnitřní práci, která by pro mě na vědomé úrovni byla vyčerpávající. Stála by mě příliš mnoho pozornosti.

Mám je. Smířila jsem se totiž s tou dvojí přirozeností, která je mi jako člověku dána. Božské a pozemské. To i ono. Kdo z lidí najde naplnění v obou sférách? Jsme lidské bytosti zakoušející duchovní zkušenost, nebo jsme duchovní bytosti, zakoušející lidskou zkušenost? To i ono.

Mou pozornost přitáhl jeden z talismanů, archanděl Nathanael. Nenápadný, starý, tmavý kus, roky spal. Teď jakoby hořel. Jakoby byl pokrytý vrstvičkou popela. "Blbost, je jen zaprášený", říká mé pozemské já. Umyla jsem ho, osušila, naolejovala, zastříkla parfémem. Ale pocit, že talisman sálá plamenem větším, než fyzicky ve svém hmotnosti udrží, přetrvával. Zapálila jsem čajovou svíčku a položila ji na něj. "Když si říká o plamen, pomůžu mu", říká mé božské já. Ve vzduchu se vznáší vůně hořícího šeříku, který jsem ráno natrhala venku. "Váza byla příliš blízko", říká mé pozemské já. "Nathanaelův obřad je úplný", žasne mé božské já. "Člověk se právě úspěšně projevil ve dvou realitách zároveň", konstatoval spokojeně archanděl.


 
Pozn.: Sabiánské symboly vznikly v roce 1925 v San Diegu. Jde o soubor 360 symbolických obrazů - pro každý stupeň zvěrokruhu jeden (Je to podobné jako se znameními zvěrokruhu, těch je 12 - od Berana po Ryby.)  Symboly nejsou oddělené. Navazují na sebe - jakmile dozraje situace jednoho, nový se začíná rozvíjet transformací předchozího potenciálu.  


Každý den projdeme jedním Slunečním stupněm. Každý ze stupňů má zvláštní energetický impulz - je v něm zakódován archetypální obraz určitého stádia vývoje vědomí. Pokud témata na stupních sledujeme, sledujeme tím svůj vlastní vývoj, tedy naše vědomí prochází už důvěrně známou zkušeností. Jakmile se naladíme na aktuální téma, získáme možnost napravit ztracené příležitosti. Vracíme se do přirozeného řádu věcí, synchronizujeme sebe sama s řádem univerza, kde máme své místo.
 

Po stopách symbolů se vydávám osobně a nechávám se překvapit, co z toho bude. Nic neslibuju. S psaním jsem začala v nejlepším možném bodě - Chaosu. Píšu s předstihem jednoho dne (spíš několika hodin) a občas text upravím, když "se to zrovna odehrává". Bohužel ale nemůžu psát každý den - dvě práce, domácnost, školák. Při mém vytížení je zázrak, že vůbec něco tvořím. Berte prosím jako překvapení, kdy se tu co objeví. Obrazy "Sabiánských symbolů" si vybavuju jako sny. Možná jimi nejsou, ale hovoří stejným jazykem.  


Pozor, Sluneční stupně jsou o fous kratší než dny, proto předbíhají. Předchozí stupně tady »

Žádné komentáře:

Okomentovat

Cesta k zázraku je obyčejné štěstí..

Objednávku nebo dotaz mi prosím napište e-mailem na: pamawangmo@gmail.com Přidala jsem:  »