Gemini 01-02° - SLUNEČNÍ HOROSKOP - Po stopách Sabiánských symbolů

(od 16:46, Brno)


21.05.2020 (Blíženci 01-02°) BLAHOSLAVENI

Na motivy Sabiánských symbolů, cit. Rudhyar - Gemini 01-02°: "Santa Claus filling stockings furtively"*

"Co je to za slovo bla-hos-la-vení?" Zeptal se mě chlapeček, když jsme zavěšovali vánoční ponožky  na krbovou římsu. 

"To je hodně staré slovo, to se dnes nepoužívá. Znamenalo to šťastný, požehnaný."

Věšíme ty ponožky na krb. Pro Santu. Santa přijde a ty ponožky budou ráno plné báječných věcí. On tomu prostě fakt věří. A budou plné? Budou. Takže? Blaze chudým v duchu, blaze těm, kdo pláčou, blaze tichým, blaze těm, kdo hladovějí a žízní po spravedlnosti.. těm všem blaze. Neboť oni budou potěšeni. No oni by neměli vlastně být, ale ve finále jsou. Hm.
Ta víra v nebeskou existenci, to dychtivé očekávání, ten naivní nevinný dětský pohled, který počítá s těmi nejlepšími zázraky. Ta oddaná důvěra, že svět je dobré místo. Ta neochvějná jistota, že všechno nakonec dobře dopadne. Že fair play je zákon. Že dobro vítězí nad zlem. Že Bůh je vlastně milující rodič.

"Požehnaný je šťastný?"

Představila jsem si, jak se ráno tohle dítě poběží podívat na nadílku. Jsem Komplic Boží. 
Zalévá mě blažený a vesele rozjuchaný pocit, protože na tohle divadlo se těším já.

Požehnaní jsou ti, kteří mají víru a zároveň čisté srdce. Nekomplikují si život. Nemají na to kapacitu. Zázraky jsou v rukou Božích. A nejlepší na tom je, že celá ta sranda funguje i obráceně. Když trochu pomůžu zázraku, dostane se mi požehnání: hle, jak jsem šťastná! Jak obdarovaná se cítím! No řekněte mi sakra, odkud se tohle vzalo?

Jednoho dne mi chlapeček vyroste a bude mít kapacitu na všechny potíže světa. Dvou denní víkend je prostě málo a v práci trávíme zbytečně moc času. A pak mu znovu (ale trochu jinak) dojde, že zázraky jsou v rukou Božích. A nabídne mu ty svoje - výměnou za štěstí.

S širokým úspěvem odpovídám: "Přesně tak."Pozn.: Sabiánské symboly vznikly v roce 1925 v San Diegu. Jde o soubor 360 symbolických obrazů - pro každý stupeň zvěrokruhu jeden (Je to podobné jako se znameními zvěrokruhu, těch je 12 - od Berana po Ryby.)  Symboly nejsou oddělené. Navazují na sebe - jakmile dozraje situace jednoho, nový se začíná rozvíjet transformací předchozího potenciálu.  


Každý den projdeme jedním Slunečním stupněm. Každý ze stupňů má zvláštní energetický impulz - je v něm zakódován archetypální obraz určitého stádia vývoje vědomí. Pokud témata na stupních sledujeme, sledujeme tím svůj vlastní vývoj, tedy naše vědomí prochází už důvěrně známou zkušeností. Jakmile se naladíme na aktuální téma, získáme možnost napravit ztracené příležitosti. Vracíme se do přirozeného řádu věcí, synchronizujeme sebe sama s řádem univerza, kde máme své místo.
 

Po stopách symbolů se vydávám osobně a nechávám se překvapit, co z toho bude. Nic neslibuju. S psaním jsem začala v nejlepším možném bodě - Chaosu. Píšu s předstihem jednoho dne (spíš několika hodin) a občas text upravím, když "se to zrovna odehrává". Bohužel ale nemůžu psát každý den - dvě práce, domácnost, školák. Při mém vytížení je zázrak, že vůbec něco tvořím. Berte prosím jako překvapení, kdy se tu co objeví. Obrazy "Sabiánských symbolů" si vybavuju jako sny. Možná jimi nejsou, ale hovoří stejným jazykem.  


Pozor, Sluneční stupně jsou o fous kratší než dny, proto předbíhají. Předchozí stupně tady »Žádné komentáře:

Okomentovat

Poznámka: Komentáře mohou přidávat pouze členové tohoto blogu.

Dotek strážného anděla

Svatba je velká událost. Tuším, že pár, který byl obdarován tímhle talismanem, se těší ochrany shůry. Protože tahle 12cm koule šla vykutá...