Malé povídání k horoskopům


(Minuta ticha pro ty, kdo neumí pískat)

 

Moje desky. A jak si uspořádáváte realitu vy?

Víte, že tu a tam napíšu nějaký horoskop. Je to pro mě příležitost psát. A nechat se inspirovat. A najít do sbírky možná další archetyp. Jak vnímáte astrologii vy? Je to věda? Umění? Psychologie? Klíč a nástroj k pozorumění? Prostor pro nacházení sebe? Je postavení nebeských těles určitou nebeskou branou, portálem, který nám umožní vejít do podmínek, ve kterých je pravděpodobné, že zažijeme určité situace? Nebo jde o to, jaké vlastnosti, tendence a schopnosti budeme mít? Abychom tu následně měli příležitost cosi pochopit? Nebo zařídit?

Někde se narodíme, pod určitou konstelací. S tím potenciálem nějak naložíme, v rámci možností, a vede to k tomu, že se nakonec narodíme pod jinou nebeskou konstelací. Ale není to v astrologii tak statické: ten výchozí stav, ta pečeť s kterou sem vstoupíme, ta je v dynamickém vztahu s  tím, jak se celý ten orloj nad námi posunuje. Čas běží dál a v různých okamžicích a obdobích, jak to naše nativní navazuje vztahy s tím aktuálním tranzitním, nám ožívají a taky utichají určitá témata. Mnohé ty konstelace zažijeme jen jednou v životě, jen na pár let třeba, a pak ta energie zmizí a naše prožívání se tím může dost zásadně změnit. A zřejmě i ty okolnosti, které jsou s tím nějak v souhře. Teď budu úplně subjektivní a bez filtru (takže jako obvykle): ke svému nativním horoskopu se vracím a vracím. Mám jich několik zpracovaných od astrologů a několik vygenerovaných z některého kalkulátoru. Občas mě napadne posunout trochu čas nebo místo vlastního narození, jak by to dopadlo, kdyby... Jestli by mi to nějak pomohlo. (Já vím, že na cobykdyby se nehraje).  Mám dojem, že ty velké a zásadní aspekty mě úplně minuly, nebo sehrály v mém životě úplně jinou roli, než bych čekala a třeba si přála. Existují jenom v mojí fantazii, nebo hrají nakonec jen roli při výběru filmů. Nemám jak je projevit. Už proto že jsem ženská. Můžu je jen obdivovat. A ty malé, o kterých se často ani nemluví (Cheiron, Pluto), nebo ani neexistují (Lilith), naopak jakoby sehrály zásadní roli. A ta prázdná neobsazená místa jsou taky zajímavá. V astrologii je i kus umění a psychologie. Četla jsem, ale nevzpomenu si od koho to bylo, názor psychologa, že princip vlastního života neohneme, prostě ne. A to je možná ono - Konečně jsem narazila na hranici. Konečně něco skutečného. V tu chvíli mi do toho vstupuje lehkost a slyším hvízdat MontyPythony: "You'll see it's all a show  Keep 'em laughin' as you go". 

Vyhovovalo by mi,  kdyby to všechno byly jen synchronicity a fakt, že někdo má velký smysl pro humor. Že ten blbec nahoře*, který to takhle vymyslel, jsem taky já, nějaké moje osvícené já in potentia, a že ví, co dělá. Zatímco já dole tady to prostě nevím. Nemůžu to vědět. Ale důvěřuju mu. A v tu chvíli si uvědomím, že je mi dobře. Všechna moje já jsou spokojená, začínám vykládat veršované nesmysly a skládat drahokamové receptury a chci toho stihnout co nejvíc. Jaká lehkost, jaká radost, jaký klid v tom je.

Pardon. Chtěla jsem napsat ještě něco, ale nemůžu si vzpomenout, co to bylo. Stejně jsem napsala příliš. I když nevím, jak to máte vy, inspirujete mě. A třeba Vás to povzbudí :)---

*Ne,  tím nemyslím PánaBoha. Tím myslím jen tu část mého multidimenzionálního já, které "tam je". Možná mi právě tahle moje část posílá všechny ty nápady, které naplňuju tady dole ve svém aktuálním zrození :) A co když jich mám zároveň víc? Mě to smysl dává. Ale kdo ví. Berte mě lehce a s rezervou. Chci vidět úsměv na vašich tvářích.
 
Pozn.1.: Kdybyste horoskop ode mě chtěli, tak podrobnosti jsou zde: https://orgonityodhopley.blogspot.com/p/osobni-horoskop-navrh-kamenu.htm
 
Pozn.2.:  Líbí se mi, co na téma říká Jordan Peterson ve videu tady »
 
 
Zaujalo vás to? Napište mi na:

pamawangmo@gmail.com