Nefertiti

(Zatím jen ilustrační foto).
nefertitis šperky královny
NEFERTITI, orgonitový talisman od Hopley


Kombinace kamenů: Sluneční kámen, červený Obsidián, Morganit (růžový Smaragd), Rutil, Křišťál


Téma: Jsem nádherná!Afirmace, poslání, symbolika:

Řekněte si to nahlas: "Já jsem nádherná!". A tak je to správně. A pokud to cítíte,  procitá nádherná bohyně, která učí vnímat krásu a sama je jejím výrazem.

Jedno z jejích vtělení, královna Nefertiti, žila ve starověkém egyptě na přelomu 15. a 14. stolení před naším letopočtem. Její jméno v překladu zní "krásná žena přichází". A byla to jedna z nejmocnějších a také nejkrásnějších žen starobylého egypta.

Bohyni krásy jsme kdysi znali pod jménem Afrodíta (ve starověkém řecku), ještě dříve ji však nazývali Astartou (syrsko-foinická verze) a kdysi splývala s Ištar. V dobách římských se jmenovala jak? Venuše. A dnes? Dnes si o ní čteme v horoskopech. Vládne kráse, lásce a učí nás nacházet harmonii života.

Krása je archetypální záležitost a pokud někoho kolem sebe požádáte, aby vám ji popsal, asi ho nejdřív malinko zaskočíte a potom ho uslyšíte, jak se snaží formulovat nějaký svůj vlastní prožitek: "Krásný je, když.."

Víte, že v tu chvíli je ten človek ve spojení s bohyní? Ona mu v té chvíli pomáhá vidět!

Kdykoli oceňujeme krásu, toužíme popsat vytouženou dokonalost - tedy každý příznivý a vysoce harmonický stav. Krásná je pro nás hudba, příroda, dítě, vše co je zdravé. Pro muže je krásná žena a naopak.. My sami toužíme být krásní pro sebe i pro druhé. Co je krásné, je žádoucí. Pro ženy je krása nejjednodušší cestou k úspěchu a k bohatství. Krásné nám také připadá zlato, šperky a drahokamy, protože toužíme po nepomíjivosti krásy. Chceme ji uchovat. Ze ztráty krásy si zoufáme. Pravdou totiž je, že bez ní nedokážeme žít.

Být ve spojení s tímto archetypem znamená být v kontaktu se svým vlastním aspektem nesmrtelnosti. Dokážeme vnímat krásu v pomíjivém okamžiku i v nepomíjivém, v nadčasovém stavu mysli. V hlubokém smíření a bez jakéhokoli lpění nebo odporu, protože krása se vynořuje z harmonie jako delfín z vln. Je věčná, stále se obnovuje, donekonečna procitá. Krása je ve způsobu vnímání a prožívání skutečnosti. Je to čistý stav, je psáno: „Jestliže nebudete jako děti, nevejdete do království nebeského. “


orgonitové šperky - náušnice.


Pozn.: Šperky provází lidstvo odpradávna. Mají pro nás duchovní rozměr kvůli smyslu, který do nich vkládáme, a tak se na úrovni významu prolínají s amulety a talismany. Šperk je vlastně talisman ze vzácného a drahého materiálu, často vysoce esteticky zpracovaný. Někdy už vnímáme pouze hodnotu zlata nebo drahých kamenů, ze kterých je zhotoven a které určují jeho tržní cenu. Však zlato jde velmi snadno prodat a jako platidlo nám slouží tisíce let.. je totiž stálé, neztrácí barvu, ani lesk. Nepodléhá času a je překrásné. 


Zlato nepochází ze Země. Všechno zlato, které se na Zemi nachází, vzniklo daleko odtud, před miliardami let, v explodující supernově. Výbuch hvězdy byl tak mohutný, že sloučil atomy ve zlato. Zlaté částice, doslova zlatý prach, se tehdy rozletěl do vesmíru. Smísil se s ostatním materiálem, a vytvořil s ním nakonec i naši planetu. Většinu tohoto zlatého prachu dnes máme ve hloubce 4km pod povrchem Země, odkud ho dobýváme.

Žádné komentáře:

Okomentovat

Jupiter vpřed, Kwan-Yin se vrací na zem

Už to asi víte, Jupiter se nám dostal z retrogradity do stacionární polohy a nyní již pomaloučku postupuje vpřed. Je to silný čas.. je to ča...