1. Čakra - Muladhara1. Čakra  - MULADHARA

Kombinace kamenů: Oranžový/Orchidea Kalcit, Karneol, Hematit
  
Muladhara, první čakra, na začátku páteře, je vírem životní síly. Tato síla se zvedá v kanálu spojujícím všechny čakry.
Všechny čakry nad sebou vyživuje energií.


 


Afirmace, symbolika, poslání:


Je-li v první čakře energie zablokována, blok neumožňuje stoupání energie vzhůru k dalším čakrám. Tehdy energie zůstává v čakře a celý energetický systém je kvůli tomu oslaben. Tento blok odpovídá popírání sebe sama, popírání hodnoty sebe sama. Neumíme sebe sama přijmout. Odmítáme sebe a odmítáme tím svou sílu. Proto při zablokování první čakry chybí člověku základ pro princip moci. Je-li blok v první čakře, pak je zablokovaný proud energie do celého energetického systému člověka.

Tělesná vůle a fyzický svět se spojují v první čakře. Pokud první čakra může pracovat správně, pak pociťujeme hluboké přijetí a spojení se zemí, s vesmírem, s univerzem, s přírodou. Základní pocit přijetí. Vnímáme vitalitu ve všem, co nás obklopuje. Uvědomujeme si stabilitu, pevnost, jsme ukotveni ve svém životě. Cítíme se být v souladu s řádem univerza, s řádem života a vnímáme, že máme vše, co potřebujeme - že máme potravu, že jsme v bezpečí, že jsme správně mezi lidmi. Přijímáme a jsme přijímáni. Za vše to, co se nám dostává, pociťujeme vděk. To je jasné znamení, že první čakra je v pořádku.


Popis kamenů:


Kalcit Orchidea, tak jako jiné oranžové a pomerančově zbarvené Kalcity, dodává energii. Přetéká energií hojnosti, tak, jako dokonale zralé ovoce přetéká sladkou šťávou. Je svůdný, zemitý a plný života. Je symbolem pestrosti chutí, rozmanité hojnosti a oceňované krásy. Také nese symboliku léta, volnosti, štěstí a dostatku. Vhodný kámen proti úzkostem a obavám z budoucnosti. Tento zvláštní Kalcit pomáhá udržovat v rovnováze vztahovou harmonii dávání a braní. Pomáhá překonávání depresí, stavů malosti a smutku. Přináší potěšení a uzdravuje vnímání sebe sama, navrací duši hodnotu.
"Pln života nacházím Potěšení." *


 Karneol je jedním z kamenů radosti, vášně, sexuality, boje a pohybu. Probouzí Nadšení - je Přitažlivý, Vzrušený a Plný života. Je schopen inspirovat ohromnou smělost a sebedůvěru. Aktivuje kořenovou čakru. Je přiřazen elementu ohně, slunci. Motivuje k úspěchu při podnikání. Dává odvahu jednat. Chrání před útoky jiných osob a před žárlivostí. Svými vibracemi patří do rodiny opálu, křišťálu, chalcedonu a achátu, s kterými se dobře spojuje a doplňuje. Karneol je červená odrůda chalcedonu, mikrokrystalická forma křemene. Zbarvení je dáno obsahem železa a uhlíku. 


Hematit je mocný ve vytahování nemoci z těla. Kámen uzemňující, ochranný. Uvádí do rovnováhy tělo, mysl i ducha, nese v sobě silný element jang. Zabraňuje negativním energiím vstupovati. Zvyšuje sebevědomí. Probouzí schopnost přežít. Ženám pomáhá překonat plachost a neklid. Přispívá k soustředění, zlepšuje paměť a pomáhá překonávat různá omezení, které si majitel sám stanovil.* Poznámka k čakrové sadě:  Sadu čakrových kuliček jsem pro vás připravila tak, že je prolíná a spojuje jeden minerál: Kalcit. Všechny čakrové kouličky obsahují některý z typů Kalcitu, některou jeho barvu, od červené, přes oranžovo-citronovou, modrou, zelenou, až po bílou. Sada čakrových orgonitů má fungovat jako jeden celek, resp. jedna kulička předpokládá těch šest dalších a je s nimi v souhře. Všechny talismany v této sadě mají  jeden kontext a slouží vám k tomu, abyste se mohly naladit na přirozenou funkci konkrétní čakry. Porozumějte tomu, k čemu harmonicky (bez bloků) fungující čakra slouží. V tom, co která čakra za dary nabízí, nacházejte potěšení. 


Orgonity na přání:
VYBÍREJTE Z KATALOGU
- náušnice, srdíčka, kyvadla, koule..

 

Hledáte nejlepší dárek?
SKLADEM - NABÍDKA »
Objednávku nebo dotaz
mi prosím napište e-mailem na:

pamawangmo@gmail.com