Léčitel, Aesculapius (Eskulapus)

Aesculapius, Eskulapus, léčitel
Orgonit od Hopley, kyvadlo Aesculapius, Eskulapus, léčitel

LÉČITEL, Aesculapius (Eskulapus)

 - Orgonitový talisman od Hopley

Kombinace kamenů: Pyrit, Fluorit, Onyx, Obsidián, Smaragd


 

 

Had vyprostil se ze skořápky
na světlo vydává se, teď čti mezi řádky
Jak příze v zlaté klubko když se svíjí
všechny barvy světa zrcadlí a míjí

Podoben snu kterému podobá se
     sám:
   neprozrazen, přesto rozpoznán.

Píšu mezi řádky, patřím mezi Síly
teču jako světlo k duši v těžké chvíli
Chvílemi jsem každým, nikdy nejsem sám
jsem Smaragd, Pyrit, Fluorit, Onyx, Obsidián.


Afirmace, symbolika, poslání:

Ve vizi božstvo, v podobě velkého hada, vystupuje ze skal v nitru země. Šupiny jeho kůže září jako tmavý Smaragd. Za velkýma jasnýma očima tušíte pronikavou inteligenci. (Prý zná všechny léčivé esence.) Pokud se dostane na povrch země, situace dozrála k řešení. Pokud pak otevře tlamu, dozvíte se odpověď.

Přestože má dvě velké jasné oči velké jako talíře, napovídá vždy jen jednu cestu k vyléčení. (Na druhou už nezbývá čas.) Znáte "Pluralitas non est ponenda sine necessitate"? To je Occamova břitva. Nejde o princip absolutní pravdy. Jde o metodu, jak prozkoumat a usměrnit cestu hledání. Zjednoduší chaos problému, vylézá na světlo z nerozlišitelné temnoty. Nevidí. Cítí život a vnímá tělem, kudy se život vine. Tak sleduje pravou povahu skutečnosti, identifikuje ji, napovídá možnost úniku. Napovídá uzdravení dřív, než by padající karmické podmínky samy postupně zapříčinily zničení. Pokud máte odpověď, je zbytečné ptát se na to samé znovu.


orgonit
Eskulapus, léčitel. Orgonitová koule 13cm, na přání, 04/2021Asklépios (lat. Aesculapius) byl řecký léčitel, který v 13.století n.l. navrhl systém léčení vycházejících ze starých tradic. Přizpůsobil ho nové době a jejím poznatkům. Vykonal mnoho zázraků a nakonec byl v řecké mytologii prohlášen bohem lékařství. Asklépiea spatříte jako starého muže s holí ovinutou hadem. Jeho dcery symbolizují jednotlivé stránky zdraví: čistotu, léčení a hojení. Jeho syn představuje síly uzdravení. Tak si říkám, že ten kouzelný had tehdy k Asklépiovi přišel, aby mu byl duchovním průvodcem. A léčitel ho přijal. Jméno toho kouzelného hada neznám. Jen verše, kterými se mi ohlásil.Popis kamenů v receptuře:

Pyrit aktivuje naši vnitřní sílu, energie vrací do rovnováhy. Dokáže nás vrátit zpět do proudu našeho života. Zpátky na zem, oběma nohama na pevnou skálu a tam, kde jste fyzicky, mentálně i emocionálně "doma". Umožňuje navázat na naše stará pochopení, rozpomenout se na to, co nám dříve dávalo sílu, radost, co nás "nabíjelo". Mimořádný energetický štít. Kámen, s nímž obnovujeme svou schopnost volby.


Fluorit je kámen silně hojivých vibrací. Je lékařem pro tělo a terapeutem pro mysl. Podporuje duševní rozvoj, osobní růst. Přináší silnou ochrannou moc, chrání myšlenky. Dává dar rozeznávat léčivé vibrace, uspořádat si myšlenky a jednání, zvyšuje naše analytické schopnosti, odhad, plánování. Zvyšuje sebedůvěru a duševní koordinaci. Fluorit může být velmi pestrý, ale většinou jeho krystaly mají barvu zelenou-fialovou. Je to projektivní kámen a je vhodný ke spojování a posilování mnoha jiných krystalů. Negativní energie se před ním stahují pryč.


Smaragd chrání sny a probouzí duševní aktivitu. Je symbolem znovuzrození a vyjádřením cyklické obnovy. Je kamenem věrnosti a úspěchu. Otevírá paměť, spojuje vědomou vizi a hluboko uložené vzpomínky a zážitky. Říká se, že uděluje veškeré vědění tří časů (minulosti, současnosti a budoucnosti). Je vibrací stálosti úspěšných vztahů, dává rovnost a pokoj ve vztazích a svazcích. Udržuje dobré svazky z minulých životů. Je amuletem štěstí a rozvoje v obchodě, v podnikání.


Onyx – černý amorfní silikát hlubokých a pomalých vibrací, které zpomalují prožívání toku času. Ochranný kámen, „hold on“ už z principu. Pomáhá při konfliktech udržet schopnost rozlišovat a najít správnou volbu. Určen pro těžká a nesrozumitelná období plná zmatku. Uvolňuje. Znecitlivuje předrážděnou mysl. Udržuje kontakt se silou našeho života. Vhodný při mimořádném fyzickém i citovém vypětí.


Obsidián - ostrý sopečný kámen, schopný přetnout v okamžiku negativitu, která je tvořena zlostí, záští nebo závistí lidí ve vašem okolí. Zvuk obsidiánu je jako hlasité tlesknutí a zvuk „Pe!”. Jako když náhle praskne skleněná nádoba a prostor uvnitř a venku se smísí. Obsidián souvisí s věštěním, umožňuje předvídat a díky předtuše odvrátit hrozící nebezpečí. Obsidián zbavuje pout. Šamani využívají rádi obsidiány pro kontakt s duchovním světem. Obsidián černý jako neproniknutelná noc symbolizuje sebeovládání a odolnost. Obsidián je talismanem při zkouškách a důležitých rozhodnutích. V dobrých rukou přináší šťastné okolnosti a plní přání.