Phoenix

Orgonit od Hopley, forma: floral, receptura: Phoenix
PHOENIX, orgonitový talisman od Hopley


Téma: Obnova, regenerace a tajemství nového počátku..

 
Kombinace kamenů:
Olivín, Opál, Citrín, Brazilit


 Afirmace, symbolika, poslání:

Povstat jako Phoenix z popela.. Buďto jste právě prošli pouští, nebo unikli z požáru. Nebo jste po nemoci, nebo jste přeživší, kteří utekli z toxického vztahu? Ať je to jakkoli, je za vámi vyčerpávající, bolestná zkušenost a ztráta. Stálo vás to hodně sil, dostat se do bezpečí a zachránit se. Cítíte únavu, kterou přirozeně provází lítost a vztek.

Vaším úkolem je zůstat v bezpečí a naladit se na budoucnost. Nevracejte se do ohně. Odepište ztráty, a co je za vámi, ať za vámi už zůstane. Protože potřebujete obnovit své síly a uspořádat si novou stabilitu. I když to, co se stalo, vypadalo jenom jako útěk, prošli jste Tajemstvím počátku. A to je duchovní zkušenost.

Tajemství počátku věcí totiž spočívá v odvaze projít nevyhnutelným. Přesně to se stalo. 

Obnova lesa je nejzářivější a nejbujnější po požáru. Vaše obnova ať je taky taková - bujná a zářivá.

Takže, co se má dít od tohoto okamžiku dále? Přijměte možnost, že vše je nové. A že to může být krásné. A že to jistě je dostatečně velké a svobodné na to, aby to umožnilo jen částečné poznání. Protože přece stojíme o různé další možnosti vývoje a o mnohé příležitosti k tvořivosti, ne? Je tu šance vrátit se k dětské radosti objevitele: tolik neprozkoumaných moří a vytoužených kouzelných ostrovů ukrytých někde v modravých dálkách mezi vlnami...

Naše důvěra musí být dostatečně hluboká, a náš optimismus musí být více, než jen iluze. Mít naději, to znamená mít víru ve smysluplnou budoucnost.

A protože teď už můžeme, tak POJĎME: Pojďme se spolu vypravit objevovat svět, který má duši. Tímto směrem můžeme - máme - a vlastně musíme jít, protože je to jediný způsob, jak uzdravit sebe sama. Navrátit hodnotu duši tak, že jí budu sloužit. A že ji budu vidět nejen v sobě, v druhých, ale i přímo ve světě. Protože pak je to svět, který má hodnotu. Tam mám i já své místo. Je to svět, který dokážu vnímat, ke kterému se dokážu vztahovat - a vidět jeho krásu, nebo temnotu, sílu nebo slabost. Nemám vůči němu moc iluzí - protože už ho znám. A není mi lhostejný, protože je můj. A dokonce: je náš.

Orgonit Phoenix.

Drahé kameny, symbolika, poslání a afirmace:


Olivín
- zelená světélka regenerace, očisty, znovuzrozující se krásy. Esence vitality. Jako drahý kámen probouzí Zájem, Fascinaci, jako když se rozvíjí z pupene nová větvička nebo květ. Duše je v očekávání krásného, vítá vše nové. Olivín rozvíjí jemné a citlivé smysly těla. Zjemňuje vnímání, projasňuje prožívání smyslových vjemů. Oživuje metabolismus, napomáhá energeticky vyplavování jedů z těla. Urychluje obnovu. Jako talisman pomáhá přijmout odpovědnost za vlastní život, tiší žal a pocit viny. Vrací svého nositele do stavu prožívání rovnosti sebe sama vůči ostatním. Vybízí k účasti a ke spolupráci. Říká: "Pojď se rozvíjet, kvést a obdaruj svět."

Opál, drahý bílý Opál - bývá iniciátorem v dobrodružství sebeobjevování. S ním sny vystupují na povrch vědomí jako vize a projevují se třeba jako umění. Opál obsahuje vodu. Tato " jezírka duhy" zrcadlí jasné zářivé barvy. Pozorovat hru barevných světélek v Opálu znamená vidět souhru křišťálu, vody a světla. Opál je talismanem pro návrat k pravdě, pro překonání různých mentálních omezení, kouzel a kleteb. Opál pomáhá nahlédnout za naše individuální hranice.

"Dostal jsem svoje umění shůry, abych se proměnil."


Citrín je šťastný a štědrý a plný lehkosti a třpytu. Inspiruje prosperitu, dosažené odměny, bohatství a úspěch. Zajišťuje příjemný spánek, předává teplo, energizuje auru. Má schopnost zvyšovat tvůrčí schopnosti. Podporuje duševní vědomí a zavčas svého majitele varuje před nebezpečím. Pod jeho vládou je čakra solar plexus, aktivuje však i činnost korunní čakry. Navozuje stavy nadosobní radosti, je symbolem hojnosti, plnosti, dosažených věcí. Citrín je také vhodný talisman pro urovnání vztahů a sporů v rodině či skupině. Napomáhá rozuzlení těžkostí a napravení omylů v komunikaci. Mírní přecitlivělost. Rozpouští strach ze ztráty a navrací smělou sebejistotu.

Brazilit je kámen itegrity - pomáhá držet celistvost duše. Odsekává připoutanost, závislost, vracející se myšlenky a uřknutí. Má dar proměňovat to, co si myslíme, že je osudem - umožňuje odhalení tajemství a otevírá možnost hlubokého pochopení svého životního příběhu. Máme tak možnost zažít a poznat mystičnost vlastního života a sílu svého vlastního příběhu! Brazilit souvisí s vlivy planety Uran, proto i jeho energie se projevuje rázně, překvapivě a revolučně. Na zemi Brazilit člověku dává sílu nezbytnou k poznání vlastních možností. A také moc udržet zdravé hranice, nenechat se využívat. Je to síla a moc, kterou máme mít na svým životem. Brazilit je talisman, který poníženému navrací hodnotu. Podporuje integritu lidské bytosti, naši disciplínu a nakonec i radost z toho, co ona sama dokáže rozeznat jako pravdivé a skutečné.

 Brazilit - surový a přírodní, je verzí Citrínu:

Orgonit ve formě floralu, v receptuře Phoenix:
Orgonit od Hopley, forma: floral, receptura: Phoenix
Orgonit od Hopley, forma: floral, receptura: Phoenix

Orgonit od Hopley, forma: koulička 4cm, receptura: PhoenixPozn.: Krize vždycky přichází se strachem a s pocity bezmoci, protože si svět musíme pustit blíž k tělu. Pohled na realitu vyžaduje odvahu. Odvahu, abychom místo marného boje proti skutečnosti, měli šanci připravit se na budoucnost. Budoucnost přijde a přijde v transformaci, která může připomínat požár nebo porod... Změna je jediná možnost, jak světu vrátit život a hloubku a význam a krásu a hodnotu! Tato budoucnost počítá s námi, aby mohla živit a naplňovat také naši duši. Počítá s tím, že se i my proměníme, abychom ji mohli přijmout. Tajemství počátku věcí leží tam, kde něco končí. V odpovědi na nevyhnutelnost situace život vytvoří situaci, která je trochu jako porod. Máte strach? Kdo by neměl? Mějte ho a stejně pojďte vpřed!