Anděl Azrael


Orgonit od Hopley, forma: kyvadlo, receptura: Azrael
ANDĚL AZRAEL, orgonitový talisman od Hopley


Kombinace kamenů: Nefrit, Malachit, Hematit, Obsidián, GagátAfirmace, symbolika, poslání:

Ten, kdo drží staré sliby, opatruje stará přání,
ten, kdo napravuje chyby života i umírání 
V čas, kdy anděl drží stráž,
vyjdeš z bludných kruhů, prázdných bárek, 
                        zmatku blízko, tichu dalek, 
          svoje kroky dobře zvaž.  

Časem, co se vzhůru vine, jak schodiště v třpytné síně. 
Tehdy, když se všechno točí, kdy se rozpadají zmatky,
stoupej vzhůru, zavři oči, a neohlížej se mi zpátky!
(nebo spadneš do pohádky).

Když praskají pouta v cele, když volají spasitele,
uvítá tě slovem: "Mír -
 - já jsem milost po setmění, ty jsi všechno, co se mění.
Vrať mi můj klíč z Malachitu, počkej se mou do úsvitu,
počkej se mnou do svítání - nové sliby, nová přání."


Orgonit od Hopley, forma: floral, receptura: Azrael

Taková jsou setkání s andělem: Nadpřirozená. Držíme se v tu chvíli zvláštní síly, aby náš osud vystoupal vzhůru nad běžný zmatek a shon - aby našel svůj cíl. Probouzíme se z bludných kruhů. Zbavuje me se pout. Máme pocit, že umíráme. Vidíme sami sebe se vším, co nám na sobě vadí, se všemi pochybeními a chybami.. s dovolením bychom to smazali. Můžeme?

V průběhu života zažíváme mnoho takových setkání, malých smrtí, důležitých okamžiků, kdy se část našich struktur zhroutí, zemře a my se znovuzrodíme v pevnější a dokonalejší podobě. Snad připraveni lépe čelit všemu, co přijde. Odhodlání lépe obstát ve svém novém já.

Azrael, notoricky známý jako "Anděl Smrti", užívá svého soucitu a hojivé energie v průběhu těchto procesů. Každý, kdo volá k Azraelovi, obdrží péči a útěchu pro sebe i pro ty kolem. Při vstupu do neznáma čistí emocionální tělo, rozpouští stará připoutání. Je pomocníkem při prvním kroku. Pomáhá při životních zkouškách a důležitých osudových rozhodnutích. 


Orgonit od Hopley, forma: kyvadlo mini, receptura: Azrael


Pozn.1.: Archandělé i andělé jsou součástí monoteistických náboženských tradic (judaismu, křesťanství, islámu..) - přestože je různá náboženství zmiňují, tyto bytosti jsou necírkevní - nepatří k žádnému určitému náboženství.


Pozn.2.: Nosila jsem anděla Azraela nějaký čas v hlavě, než se mi podařilo dát to v nějaké formě do textu. Blížili jsme se domů z noční procházky a najednou byl lehký. Jakoby zvedl křídla. Překvapil mě. Současně tím říkal: "všechno bude v pořádku. To co nenávidíme, co milujeme, čeho se bojíme. Žádný soud, žádná bezmoc, žádná vina. Mír."  

"To by šlo", napadlo mě. A později tu noc jsem se pustila do psaní. Psaní je magie, z jedné myšlenky to rozbalíte do eseje. Stačí jen mít se čeho chytit. A jistěže tu toho bylo víc. Mnohem víc: Byl tu pavilonek někde mimo prostor a čas, ponořený v té noci, kam se můžeme dostat vždycky nakonec. "Kolikrát už, že?" napadlo mě s nadějí, že uvidím starého přítele. Po několika kamenných schůdcích jsem vyběhla dovnitř. Byl tam a nebyl tam. Byly tam vzpomínky, stará paměť, jako návrat k nějakému společnému dětství, jako návrat k někomu, koho sakra dobře znáte. Ale nebyl tam přímo. Jistěže ne. Cítila jsem jak mi chybí. "Já vím, nemám tu co dělat. Přijdu později," omlouvala jsem svůj vpád sem. Upřímně, tohle je jedna z těch hranic, za kterou už se věci opravdu těžko popisují. Nezbývá, než sáhnout po poezii. (Výsledek viz.výše.)

Pozn.3.: Kameny? První vnímám zelený Nefrit. Malachit. Hematit. Obsidián. Nefrit přichází jako hojivá energie, když už je pozdě na hojení, aby poskytnul úlevu. Malachit je v té energii cítit jako Morfin. Hematit je železo zahánějící zlé duchy. Obsidián pak je jako cinknutí, jako když se rozbije sklenice a vzduch uvnitř a venku se smísí. Gagát - vstupenka do nehmotného světa, Spirtit in the sky.
Drahé kameny v receptuře:Nefrit - kámen duševního klidu a vyrovnanosti pozvedá ducha, uklidňuje nervy. Jeho nositel získá klidný a nerušený spánek. Ulevuje od bolesti a pomáhá tišit žal. Usmiřuje, harmonizuje vztahy, rozpouští hněv a agresi. Chrání před zlomenými sliby a svazky. Přináší sny, s kterými nahlédneme do hloubky našeho nitra. Dává dlouhý život, chrání před neštěstím.Malachit je průvodcem v době transformací, přerodů, přechodů. Vede z Odloučení k Jednotě. Konfrontuje nás s tím, co máme pro svůj vývoj přijmout, ale čemu se ještě bráníme. Malachit napomáhá integraci. Umožňuje nahlédnutí na skryté skutečnosti, které jsou zdrojem naší síly. Zpřístupňuje staré sliby, stará přání. Ukazuje nám po čem toužíme, ale co jsme se báli uchopit.
A je kamenem draků.

Hematit j
e mocný ve vytahování nemoci z těla. Kámen uzemňující, ochranný. Uvádí do rovnováhy tělo, mysl i ducha, nese v sobě silný element jang. Zabraňuje negativním energiím vstupovati. Zvyšuje sebevědomí. Probouzí schopnost přežít. Ženám pomáhá překonat plachost a neklid. Přispívá k soustředění, zlepšuje paměť a pomáhá překonávat různá omezení, které si majitel sám stanovil.

Obsidián - ostrý sopečný kámen, schopný přetnout v okamžiku negativitu, která je tvořena zlostí, záští nebo závistí lidí ve vašem okolí. Zvuk obsidiánu je jako hlasité tlesknutí a zvuk „Pe!”. Jako když náhle praskne skleněná nádoba a prostor uvnitř a venku se smísí. Obsidián souvisí s věštěním, umožňuje předvídat a díky předtuše odvrátit hrozící nebezpečí. Obsidián zbavuje pout. Šamani využívají rádi obsidiány pro kontakt s duchovním světem. Obsidián černý jako neproniknutelná noc symbolizuje sebeovládání a odolnost. Obsidián je talismanem při zkouškách a důležitých rozhodnutích. V dobrých rukou přináší šťastné okolnosti a plní přání.


Gagát - prastaré dřevo, kámen podobný Jantaru. Tělo obrovitého magického černého stromu: zdroje síly, zdroje nejrůznějších sil. Iniciace a zasvěcení. Bezpečná rychlá cesta. Odstup a nadhled. Neulpívání na zbytečnostech. Talisman pro správné projití zkouškami. Spojení se se silou universa, s přírodními silami.

Gagát provází putujícího i ve snech a kamkoli se vydá, jako talisman. Zvyšuje psychické schopnosti a odolnost svého majitele. S Gagátem se člověk pohybuje vysoko a bezpečně, jako na hřbetě koně. Je to "kůň římské hlídky", Gagát těžili hlavně Římané a ti věřili, že zahání zlé duchy. Gagát vás ponese bezpečně vysoko nad energiemi tohoto světa, které mají jeden zdroj síly, ale různé kvality. Gagát je podobný jantaru, je to proměněné a zkamenělé dřevo. Má energii "vnímavé pozornosti", "pozorného očekávání".