Vize (Bílá Tára)

Orgonit - Vize (Bílá Tára) - maličký gombík
VIZE, orgonitový talisman od Hopley

Téma: A tady pocítíte, že život nabral správný směr.

Kombinace kamenů: Fluorit, Bílý Nefrit, Opál, Pyrit a bílý Křemen


 
Afirmace, symbolika, poslání:
 


"Zapadne Slunce za hory v dáli
Opustím Bílou Moruši
Modravé dálky mé cesty halí
O zítřku nikdo nic netuší."

 

Bílá je magická brána. Bílý, zvláštní stav mysli. Iniciační buddhovská energie bílé táry, které se říká "bílá osvoboditelka" (sanskrtsky Sitatárá, tibetsky Sgrol-dkar).

Bílá je "čtvrtá barva samoty." Ta barva duše a ten stav, kde už dokážeme „nechat být”. Let Go(d). Úroveň prožívání, kde si dovolíme pustit se různých očekávání a najít radost v nepředvídatelném zítřku, s nadějí, že o něm nikdo nic netuší.

A tady pocítíte, že život nabral správný směr. Protože okovy padly. Vězeni je pryč. Jakoby to až teď bylo skutečné - náš život.
Orgonitové náušnice - Bílá Tára


 


Možná všechno směřovalo do tohoto bodu. Život vás vedl sem, nevědomé a zranitelné. Sem jste došli, přes všechny pády a překážky a mnohé okliky, kterým jste přisuzovali takovou důležitost. Přes všechna předchozí zklamání a těžce vybojované bitvy - teď jste zde. Práh bolesti byl překročen. V zranitelnosti je největší síla. Ze všech svých zkušeností si vytvoříte vzácnou schránku, jako housenka Bource morušového svůj hedvábný kokon. V něm se promění v motýla. Neboť bílá je barva, v níž rostou křídla.

Bílá je brána poznání, kterou všechny duše musí projít. Je to smíření, které přišlo po rezignaci. Je to opuštění bez lítosti.

Bílá je prázdný čistý prostor, kde zní tvůj hlas. Je potřeba Snít, zachytit vizi, nechat promluvit svou vlastní poezii. Je to čas na husarský kousek, na kanadský žertík, na váš odvážný záměr. Máte se proměnit v neohroženou a odvážnou aktivitu: jsem a budu jen to, co dělám. Tak dojde duše naplnění a radosti.

Bílá je světlo, pokoj, volnost a mír. Nevedou sem žádné okliky. Sem vede cesta jen z bolesti. Boží holubice se zelenou ratolestí v zobáčku se vznáší nad potopeným starým světem. Horizont událostí byl překročen. Osvobození je první krok, první stupínek právě narozeného boddhisattvy..
 
Popis drahých kamenů v receptuře:

Pozn.: Pravda v Opálu, Stanovisko v Pyritu, fialový a zelený Fluorit je vaše ochranná aktivita a schopnost bojovat za co je třeba, Bílý Křemen zůstává svěží, Bílý Nefrit chrání čistotu vašich záměrů.Fluorit je kámen silně hojivých vibrací. Je lékařem pro tělo a terapeutem pro mysl. Podporuje duševní rozvoj, osobní růst. Přináší silnou ochrannou moc, chrání myšlenky. Dává dar rozeznávat léčivé vibrace, uspořádat si myšlenky a jednání, zvyšuje naše analytické schopnosti, odhad, plánování. Zvyšuje sebedůvěru a duševní koordinaci. Fluorit může být velmi pestrý, ale většinou jeho krystaly mají barvu zelenou-fialovou. Je to projektivní kámen a je vhodný ke spojování a posilování mnoha jiných krystalů. Negativní energie se před ním stahují pryč.

Bílý Nefrit - něžné je ušlechtilé. Neviděné je stále přítomné. Jako Měsíc, který nastavuje svou tvář Slunci. Je to úplněk při zatmění. Je to schopnost najít správný okamžik, místo, myšlenku či esenci pro osvícení, schopnost proběhnout správně labyrintem na první pokus, dar intuice, která osvobozuje ale zároveň obdarovává.

Opál - drahý bílý Opál - umožňuje vidět celek. Souvisí úzce s tématy jako je Pravda, Spravedlnost, Jasnozřivost, Umění a Sny. Všechny barvy živého světa se třpytí a zrcadlí v Opálu, jako jezírka duhy. Opál je poledním plamenem pravdy, jeho půlnočním dvojčetem je Duhový Obsidián. Opál probouzí spravedlnost. Překračuje hranice mysli, smývá omezení. Umožní nahlédnout dále, za naše individuální hranice. Opál bývá iniciátorem v dobrodružství sebeobjevování. S ním sny vystupují na povrch vědomí jako Vize a projevují se jako Umění.

    "Dostal jsem svoje umění shůry, abych se proměnil."

Pyrit aktivuje naši vnitřní sílu, energie vrací do rovnováhy. Dokáže nás vrátit zpět do proudu našeho života. Zpátky na zem, oběma nohama na pevnou skálu a tam, kde jste fyzicky, mentálně i emocionálně "doma". Umožňuje navázat na naše stará pochopení, rozpomenout se na to, co nám dříve dávalo sílu, radost, co nás "nabíjelo". Mimořádný energetický štít. Kámen, s nímž obnovujeme svou schopnost volby.

Bílý Křemen je symbolicky sníh, sníh tající ve vodopád svěžího času - pod ním se zem probudí, ožije, obnoví v jaro. Uvádí se, že odstraňuje škodlivé elektromagnetické záření, že čistí geopatogenní zóny. Působí proti bolehlavu, posiluje koncentraci při meditaci či modlitbě. Dává osvěžení podobně jako semenný zvuk (mantra) "Ti! Ti! Ti!" - snad je to ekvivalentem kapiček z tajícího sněhu. 
Orgonit - srdíčko - Vize.


Orgonity - křidélka - v různých drahokamových recepturách.