Lungta, šťastný osud


 LUNGTA
Orgonitový talisman od Hopley


Kombinace kamenů: Tyrkys, Fluorit, Hematit


Téma: Chuť svobodně žít, chuť volně dýchat.

Afirmace, symbolika, poslání:


Teď jsem konečně připravena. Mám chuť jednat. Provází mne sebejistý pocit, že jsem chráněna shůry. Mé vlídné a pokojné já se rozhlíží. Vnímavé a pozorné vůči světu, který teď leží přede mnou. Už se mi nechce čekat na zázraky. Chci se rozběhnout, letět jako vítr. Užít si všechny dny, radovat se z každé noci..


Orgonit od Hopley, forma: koule 8cm, receptura: Lungta.


Nevěřte v osud. Nemyslete si, že "šťastný osud" jen tak "je".
Po světě nechodí žádní "šťastní lidé", jsou tu jen lidé, kteří jsou ochotni překonávat překážky a udržet si u toho jistou míru idealismu a pozitivního přistupu.

Nelpěte na své zraněné identitě a na svém "prokletí". Důležité je vkládat energii do řešení problémů namísto do problémů. Nesnažte se změnit sebe, nefunguje to. Změnit můžete jen to, čeho se dopouštíte, co děláte. Ten "šťastný osud" jsou ve skutečnosti jenom "rozumné kroky vpřed".

Pokud přijdou těžkosti, pozorujte, co se děje. Protože ve chvíli, kdy se objeví nemoc nebo těžká situace, je dobré nasměrovat veškerou energii k cíli, tedy k vyřešení problému nebo k uzdravení: „Poslyš, víš, co se sebou děláš?“ 


Náš život je cosi jako "dlouhá řada drobných kroků". Spousta těch kroků a rozhodnutí není optimální, a často si můžeme vybírat jen z několika špatných možností. (Koho vede svědomí, ten ví, že dělá jen to, co musí. Je to ve skutečnosti geniální způsob, jak vězení proměnit na klášter).

Když přijde řeč na touhu mít něco v životě jinak, jde nám vlastně o to, dokázat dělat o něco lepší rozhodnutí a snad potom i lepší následné kroky. Není možné se v životě vyhnout utrpení, prostě to nejde. Ale nezatahujte prosím nikdy do toho utrpení svou identitu, neříkejte si "jsem smolař". Jste jen někdo, komu se zrovna něco nepovedlo. Nejste "neschopní", jen zrovna děláte něco, co vám není moc užitečné. Nejste "nemilovaní", jen zrovna prožíváte nedostatek pozornosti a náklonnosti. Chcete to jinak? Zeptejte se: Pomůže mi, když udělám tohle? A pokud ano, tak jděte a udělejte to. Nebude to třeba optimální, ale máte šanci, že je to krok vpřed. Jeden z té řady.

Dobrá zpráva je, že celý náš svět je podmíněný. Všechny podmínky, které se nashromáždily, se zase rozptýlí. Když přijdou těžkosti, pozorujte, co se děje. Pojmenujte to bez příkras a pokud možno bez lítosti. V okamžiku, kdy se objeví problém, nemoc nebo deprese, je původní příčina (proč k tomu došlo) už dávno pryč a je jen otázkou času, jak dlouho bude trvat, než zmizí i tenhle následek, s kterým se teď potýkáte. Není potřeba se trestat, není potřeba trpět. Dejte se do kupy a začněte hned teď. Čas běží jako vítr, chyťte se ho:

Lungta je v překladu "větrný kůň". Jde o tibetský symbol dobrého osudu a pohody. Orgonit této receptury patří větrnému živlu, vzduchu, větru. Hojivé vibrace osvobozují dech. 

Drahé kameny:

Tyrkys - kámen štěstí. Kámen šťastných cest, amulet cestovatelů. Kámen hojení a léčení. Vhodný talisman při stavech vyčerpání. Stabilizuje energie, ruší kletby, rozvazuje nechtěné svazky a rozpouští spory. Dává odvahu a sílu k překonání těžkostí. Přináší romantická přátelství, dobré vztahy, vhodné obchodní partnery. Dává šťastnou ruku při podnikání.

Fluorit je kámen silně hojivých vibrací. Je lékařem pro tělo a terapeutem pro mysl. Podporuje duševní rozvoj, osobní růst. Přináší silnou ochrannou moc, chrání myšlenky. Dává dar rozeznávat léčivé vibrace, uspořádat si myšlenky a jednání, zvyšuje naše analytické schopnosti, odhad, plánování. Zvyšuje sebedůvěru a duševní koordinaci. Fluorit může být velmi pestrý, ale většinou jeho krystaly mají barvu zelenou-fialovou. Je to projektivní kámen a je vhodný ke spojování a posilování mnoha jiných krystalů. Negativní energie se před ním stahují pryč.

Hematit je mocný ve vytahování nemoci z těla. Kámen uzemňující, ochranný. Uvádí do rovnováhy tělo, mysl i ducha, nese v sobě silný element jang. Zabraňuje negativním energiím vstupovati. Zvyšuje sebevědomí. Probouzí schopnost přežít. Ženám pomáhá překonat plachost a neklid. Přispívá k soustředění, zlepšuje paměť a pomáhá překonávat různá omezení, které si majitel sám stanovil.