Nefertiti
NEFERTITI, orgonitový talisman od Hopley


Kombinace kamenů: Sluneční kámen, červený Obsidián, Morganit (růžový Smaragd), Rutil, Křišťál


Téma: Jsem nádherná!Afirmace, poslání, symbolika:

Řekněte si to nahlas: "Já jsem nádherná!". A tak je to správně. A pokud to cítíte, procitá nádherná bohyně, která učí vnímat krásu a sama je jejím výrazem.

Orgonit - náušnice Nefertiti

Orgonit - náramek Nefertiti


Jedno z jejích vtělení, královna Nefertiti, žila ve starověkém egyptě na přelomu 15. a 14. stolení před naším letopočtem. Její jméno v překladu zní "krásná žena přichází". A byla to jedna z nejmocnějších a také nejkrásnějších žen starobylého egypta.

Bohyni krásy jsme kdysi znali pod jménem Afrodíta (ve starověkém řecku), ještě dříve ji však nazývali Astartou (syrsko-foinická verze) a kdysi splývala s Ištar. V dobách římských se jmenovala jak? Venuše. A dnes? Dnes si o ní čteme v horoskopech. Vládne kráse, lásce a učí nás nacházet harmonii života.
Krása je archetypální záležitost a pokud někoho kolem sebe požádáte, aby vám ji popsal, asi ho nejdřív malinko zaskočíte a potom ho uslyšíte, jak se snaží formulovat nějaký svůj vlastní prožitek: "Krásný je, když.."

Víte, že v tu chvíli je ten človek ve spojení s bohyní? Ona mu v té chvíli pomáhá vidět!

Kdykoli oceňujeme krásu, toužíme popsat vytouženou dokonalost - tedy každý příznivý a vysoce harmonický stav. Krásná je pro nás hudba, příroda, dítě, vše co je zdravé. Pro muže je krásná žena a naopak.. My sami toužíme být krásní pro sebe i pro druhé. Co je krásné, je žádoucí. Pro ženy je krása nejjednodušší cestou k úspěchu a k bohatství. Krásné nám také připadá zlato, šperky a drahokamy, protože toužíme po nepomíjivosti krásy. Chceme ji uchovat. Ze ztráty krásy si zoufáme. Pravdou totiž je, že bez ní nedokážeme žít.

Být ve spojení s tímto archetypem znamená být v kontaktu se svým vlastním aspektem nesmrtelnosti. Dokážeme vnímat krásu v pomíjivém okamžiku i v nepomíjivém, v nadčasovém stavu mysli. V hlubokém smíření a bez jakéhokoli lpění nebo odporu, protože krása se vynořuje z harmonie jako delfín z vln. Je věčná, stále se obnovuje, donekonečna procitá. Krása je ve způsobu vnímání a prožívání skutečnosti. Je to čistý stav, je psáno: „Jestliže nebudete jako děti, nevejdete do království nebeského. “

Pozn.: Šperky nás provází od nepaměti. Mají pro nás duchovní rozměr kvůli smyslu, který do nich vkládáme, a tak se na úrovni významu prolínají s amulety a talismany. Šperk je vlastně talisman ze vzácného a drahého materiálu, často vysoce esteticky zpracovaný. Někdy už vnímáme pouze hodnotu zlata nebo drahých kamenů, ze kterých je zhotoven a které určují jeho tržní cenu. Však zlato jde velmi snadno prodat a jako platidlo nám slouží tisíce let.. je totiž stálé, neztrácí barvu, ani lesk. Nepodléhá času a je překrásné. 


Náramek s orgonity - Nefertiti - zdobeno zlacením, komponenty zlacený nerez.

Zlato nepochází ze Země. Všechno zlato, které se na Zemi nachází, vzniklo daleko odtud, před miliardami let, v explodující supernově. Výbuch hvězdy byl tak mohutný, že sloučil atomy ve zlato. Zlaté částice, doslova zlatý prach, se tehdy rozletěl do vesmíru. Smísil se s ostatním materiálem, a vytvořil s ním nakonec i naši planetu. Většinu tohoto zlatého prachu dnes máme ve hloubce 4km pod povrchem Země, odkud ho dobýváme.
 

Drahé kameny vašeho talismanu,
symbolika, poslání a afirmace:


Sluneční kámen svou paní vnitřně prozáří. To aby ona mohla zářit navenek. Je to talisman radosti, slunce a světla. Předává mnoho energie k překonání stresu, smutku a únavy. Je to slunce do kapsy, když to skutečné je schované za mraky, za mlhou a rozmary počasí. Umí pomoci s náročnými úkoly a složitými projekty. Pečuje o životní optimismus a zamezuje vyhoření - protože správně poradí, kdy už je potřeba se vrátit k vlastní osobní radosti.

Červený Obsidián - ostrý sopečný kámen, schopný přetnout v okamžiku negativitu, která je tvořena zlostí, záští nebo závistí lidí ve vašem okolí. Zvuk obsidiánu je jako hlasité tlesknutí a zvuk „Pe!”. Jako když náhle praskne skleněná nádoba a prostor uvnitř a venku se smísí. Obsidián souvisí s věštěním, umožňuje předvídat a díky předtuše odvrátit hrozící nebezpečí. Obsidián zbavuje pout. Šamani využívají rádi obsidiány pro kontakt s duchovním světem. Obsidián mějme s sebou při zkouškách a důležitých rozhodnutích. Červený obsidián chrání život a ženy především.

Morganit
je růžová odrůda Smaragdu (stejně jako v případě Smaragdu jde o minerál Beryl). Je zhmotněním lásky k sobě a lásky k lidstvu. Jeho vibrace nesou hluboký duchovní aspekt božské lásky a její univerzální zkušenost. Nejhlubší možné přijetí, které nachází výraz ve sklonění se k bližnímu. Ženám Morganit ukazuje zdravou nezávislost na mužích a rovnost mezi lidmi, ze které je možné přejít k prožitku sounáležitosti, lásky a vzájemného pochopení.

Rutil nás povzbuzuje vytrvat, nevzdávat se, věřit v ten nejlepší výsledek a postupovat vpřed. Rutil je rudou Titanu, mimořádného lehkého pevného kovu, který pomáhá optimálně vést a udržovat toky energií v těle. (Titan je používán v lékařství a v kosmických technologiích). Je to kámen síly a zdravého úsudku, jasné mysli a velké vnitřní krásy, která se pak promítá do té krásy vnější. Traduje se o něm, že je tím správným talismanem pro řešení sexuálních obtíží.