Chesbet

CHESBET, orgonitový talisman od Hopley

Téma: Budujete království pokoje.


Kombinace kamenů: Lapis lazuli, Pyrit, Jantar, Brazilit/Citrín


 Afirmace, symbolika, poslání:

Chesbet, modré zlato, kámen dokonalého vědomí, je talismanem diplomatů. Přináší rozvahu, srozumitelnou řeč. S ním zamezíte eskalaci konfliktu. Chesbet vás vede po bezpečné cestě: Udržte svou integritu, buďte odvážní a jednejte fér! Čím více disciplíny máte, tím více vzrůstá vaše charisma. Znáte svou vnitřní pravdu i zákonitosti přírodních síl. Vaše vůle a klid, který v mysli udržíte, znásobí energii vašich myšlenek. Tak dosáhnete i na to, co je pro jiné nedosažitelné. Zůstáváte v míru sami se sebou a druhým dokážete poskytnout podporu. Budujete království pokoje.


V meditaci přivádí vědomí neomezené časem.
Na duchovní úrovni jako pečeť spojuje nebe a zemi.Tento talisman nese ještě jednu rovinu pochopení: Rozpouští strach ze života a obavy z budoucnosti. Přináší jasno v záležitostech vztahů, spravedlnosti, hranic: Ten kdo dává, ten také stanoví hranice (protože ti, kteří jsou zvyklí brát, obvykle žádné hranice nemají). Dává pochopení v otázkách odpuštění: odpuštění nelze vynutit, odpuštěním se nemaže vina, odpuštění není povinnost, odpuštění je aktem svobodného rozhodnutí. Je to rozhodnutí, kterým se navracíme k životu v pokoji. Odpuštění se netýká viníka, týká se pozice oběti. Směřuje ke svobodě. Tak se z oběti stává survivor, přeživší: nový kompetentní průvodce temnými místy.Drahé kameny použité v receptuře:

Lapis Lazuli, královská modř "ultramarín", egyptsky "chesbet", je kámen dokonalého vědomí. Říká se o něm, že existoval ještě dříve, než začal existovat čas. Je to kámen, který zahrnuje celý čas, jako nebe zahrnuje všechny hvězdy. Obsahuje zrníčka pyritu. Byl to důležitý kámen v Babylónii a starém Egyptě. Staří Sumeři věřili, že když máte s sebou kousek lapisu, máte s sebou "kousek bohů". Egypťané, Sumeři i křesťané spojovali tento kámen s principem mateřství (modrý plášť na vyobrazeních Marie, ultramarín). V Egyptě to byla Isis se synem Horem. Kámen spojuje fyzické a nebeské. Z Nebe na Zem sestoupení. Kámen toho, co je posvátné a skryté. Díky přirozenému obsahu Pyritu působí kámen jako energetický štít - odráží energii k tomu, kdo ji vyslal. Indové mají za to, že děti ochraňuje od veškerého zla a nočních můr. Zvyšuje integritu, zesiluje psychické schopnosti. Zvyšuje sílu vůle. Talisman užívaný při vyjednáváních. Kámen rozhodnosti.


  
Jantar je kámen (zkamenělá pryskyřice) něžných, měkkých a harmonických vibrací, téměř tónů. Patří mezi kameny, jejich požehnání zahrnuje úroveň vztahů. Probouzí a posiluje naši důvěru k ostatním lidem. Symbolizuje bezpečné zázemí, je věkem dětství, nekomplikovaným a nepodmíněným (sebe)přijetím. Uvádí se, že chrání děti. Je jako náruč něhy, v které rosteme a rozkvétáme - proto i navenek odhaluje naši krásu. Dokáže nám proto nepřímo přinést do života přátele, partnery. Jantar je trpělivost sama, je esencí snadného rozhodování. Podporuje klid a tak stimuluje paměť, vybavování si z paměti.

Brazilit pomáhá držet celistvost duše. Má dar proměňovat. Pomáhá dosáhnout nadpřirozených věcí, souvisí s mystickými vlivy planety Uran. Člověku pomáhá poznat a udržet hranice, kde začíná on sám a kde ostatní (předchází psychickému obtěžování). Probouzí emocionální sílu a radost z poznávání sebe sama.


Citrín je šťastný a štědrý a plný lehkosti a třpytu. Inspiruje prosperitu, dosažené odměny, bohatství a úspěch. Zajišťuje příjemný spánek, předává teplo, energizuje auru. Má schopnost zvyšovat tvůrčí schopnosti. Podporuje duševní vědomí a zavčas svého majitele varuje před nebezpečím. Pod jeho vládou je čakra solar plexus, aktivuje však i činnost korunní čakry. Navozuje stavy nadosobní radosti, je symbolem hojnosti, plnosti, dosažených věcí. Citrín je také vhodný talisman pro urovnání vztahů a sporů v rodině či skupině. Napomáhá rozuzlení těžkostí a napravení omylů v komunikaci. Mírní přecitlivělost. Rozpouští strach ze ztráty a navrací smělou sebejistotu.


Lapis lazuli v sobě obsahuje přirozeně Pyrit a bílý Křemen:Pyrit aktivuje naši vnitřní sílu, energie vrací do rovnováhy. Dokáže nás vrátit zpět do proudu našeho života. Zpátky na zem, oběma nohama na pevnou skálu a tam, kde jste fyzicky, mentálně i emocionálně "doma". Umožňuje navázat na naše stará pochopení, rozpomenout se na to, co nám dříve dávalo sílu, radost, co nás "nabíjelo". Mimořádný energetický štít. Kámen, s nímž obnovujeme svou schopnost volby.


Bílý Křemen je symbolicky sníh, sníh tající ve vodopád svěžího času - pod ním se zem probudí, ožije, obnoví na jaře. Uvádí se, že odstraňuje škodlivé elektromagnetické záření, že čistí geopatogenní zóny. Působí proti bolehlavu. Dává v dlouhé meditaci osvěžení podobně jako semenný zvuk (mantra): "Ti! Ti! Ti!" - snad je ten zvuk energetickým ekvivalentem kapiček vody z tajícího sněhu.