Watanai (Velká Medvědice)

Orgonit Velké Medvědice
Velká Medvědice (WATANAI), , orgonitový talisman od Hopley

Kombinace kamenů: Růženín, Jantar, Chalkopyrit, Jaspisy


Téma: Já mám dostatek.

Afirmace, symbolika, poslání:

Je to ona, která má souhvězdí na noční obloze.

Je to ta, která z důvěry plní přání. Ochotná, vnímavá, naladěná na všechno, co je pro ni zdroj.

Velká a silná, vypadá mírumilovně, skoro nic s ní nehne. Nemá nepřátele (..protože tohle by si každý měl dost dobře rozmyslet, ne?)

Představte si, že se pohybujete jako medvědice letním lesem a loukami. Pokojně se potulujete přírodou a všude nacházíte hojnost - na stráni vám zrají maliny, v potoce máte spoustu ryb, včera jste vyplenila včelí hnízdo a zítra na vás čekají různé další laskominy. S materiální stránkou života se srovnáváte velice dobře, že?

A to není všechno, pokračujeme: ve stoje měříte 2,5 metru a vážíte 250 Kg. Ve výbavě máte impozantní zuby a drápy. A umíte je používat. Pokud se rozhodnete běžet, jste stejně rychlí jako ten kůň, kterého budete mít k večeři. Nedělám si srandu. Archetyp medvědice probouzí schopnost vypořádat se s otázkami přežití v hmotné rovině.

Pokud v sobě nosím pocit určitého nadbytku, snáz důvěřuji životu, ostatním lidem a sobě samému. A když potkám někoho, kdo je přesvědčen o tom, že na světě není dost lásky a tak to v něm probouzí zlost, mám s ním soucit. Kdo se na mě mračí a vrčí, dává mi vědět, že se má špatně. A já vím, že nikdo v takovém stavu nepotřebuje víc agresivity.

Chci tím naznačit, že pokud pracujete s lidmi, potřebujete být ve spojení se zdrojem síly. Potřebujete integritu dostatečně silnou na to, abyste měli všechny ty nepříznivé okolnosti tak nějak na háku. Láska k bližnímu nesmí převážit nad sebeláskou. Být úspěšný ve své práci pro vás znamená důvěřovat intuici a dobře si uvědomovat svou sílu, temperament a odvahu.


Orgonit - gombík.

Orgonitové srdíčko Velká Medvědice

Pozn.: Keltové, druidové, vzdávali hold medvědí bohyni Artio nebo Andardě. Medvěd patří k primárním, možná úplně prvním totemovým zvířatům. Je to kult starší než šamanismus.


Drahé kameny použité v receptuře:


Chalkopyrit je kámen pro senzibily, proutkaře a léčitele - silně u nich zvyšuje vnímavost a schopnosti. Ochraňuje je před nežádoucím vydáváním vlastní energie. Předává sílu a ve spojení s Ametystem přináší vnuknutí. Ve spojení s Fuchsitem uvolňuje energetické blokády. Ve spojení s Fluoritem má silnou ochrannou moc. Výborně doplňuje působení mnoha ostatních kamenů, vždy aby  poskytl ochranu,  umožnil tok energie, pomáhal. Přítomným umožňuje naladění, aby se cítili v bezpečí a aby nebyli rušeni ve své práci.


Růženín - talisman, který nás přitahuje tam, kde se cítíme milovaní, a k těm, které milujeme. Růženín se dotýká citu. Emoce dokáže zjitřit a přesto konejší bolest srdce. Již od starověku je považován za kámen lásky a symbol tolerance. Můžeme opustit bolestivé vztahové téma, přijmout a zároveň pustit bolest. Odmítnout zdvořile to, co nám škodí. A sami neškodit. Narovnat se, nadechnout, připomenout si Kým chceme být. Pokud chceme prožívat lásku, musíme ji sami vyjadřovat. Naladit se na to, co nám dává dobrý pocit ze sebe a ze života. Vrátit se mezi lidi. Najít prostor pro něhu a blízkost ve vztazích. Být laskaví a pravdiví. Otevřít srdce a přestat se bát.


Jantar je kámen (zkamenělá pryskyřice) něžných, měkkých a harmonických vibrací, téměř tónů. Patří mezi kameny, jejich požehnání zahrnuje úroveň vztahů. Probouzí a posiluje naši důvěru k ostatním lidem. Dokáže nám proto nepřímo přinést do života přátele, partnery. Jantar je trpělivost sama, je esencí snadného rozhodování. Podporuje klid a tak stimuluje paměť.Jaspis je matka kamenů, sjednocuje všechny aspekty života. Je vyjádřením pohostinnosti, nesobeckosti, dobrých vztahů. Jaspis dává spokojenost, optimismus, veselou mysl. Jaspis se považoval za kámen, který má vliv na ženské orgány - je to symbol porodu. Posilňuje tělo. Představuje přirozenou proměnlivost, různorodost a změnu, která nám umožňuje přizpůsobovat se měnícímu se světu. Zlepšuje schopnost naslouchat bez posuzování a zkreslování. Učí nás tvořivě improvizovat.


Orgonit Watanai - Velké Medvědice.


Jaspisy - různé varianty
Růženín