Watanai (Velká Medvědice)

Velká Medvědice (WATANAI), , orgonitový talisman od Hopley

Kombinace kamenů: Růženín, Jantar, Chalkopyrit, Jaspisy a Jahodový křemen*

Téma: Navrací duši do těla.Afirmace, symbolika, poslání:


Medvědice je jedna z prvních bohyní (tady v Evropě). Je to ona, která má souhvězdí na noční obloze. Je to ta, která z důvěry plní přání. Ochotná a vnímavá, mírumilovná, veliká Watanai. Dodává odvahu k naplnění záměrů. Je jako "klenot plnící přání", neboť rozpouští pocit, že jsme odděleni od toho, po čem toužíme. Medvědice-bohyně umožňuje překonávat strach a pocity oddělenosti - vracíme se s ní do správného času, kde je svět to správné místo k bytí. A zase je jaro.
Držela jsem v ruce jahodový křemen (myslím tu verzi "Cherry Quarz" z Tanzánie, kdy jsou v křišťálu rozptýleny drobné červené destičky oxidů železa) a žasla jsem, protože jsem vnímala, že ten kámen "vrací duši do těla". Vybavte si, jaké to je v těch chvílích, kdy se pohybujete svou bytostí kdesi daleko, táhne vás proud prožívání a zvláštních energií a svět kolem běží v jiném rytmu než vy. Znáte to. A pak držíte na dlani kámen, který vás přitahuje do těla a do toho aktuální času teď. A je to tak přirozené, jako probouzet se ráno, ze snu k vědomí, ke svému pípajícímu budíku a pak ke snídani. Možná má ten "jahodový křemen" tu sílu a moc probudit i medvědici ze zimního spánku. A patří do téhle receptury, stejně jako k ní patří Chalkopyrit a Růženín a mateřské, jako příroda pestré, heboučké Jaspisy.


Jako všechny drahokamové receptury s Chalkopyritem, i Watanai je vhodná pro léčitele, proutkaře a pro všechny vnímavé hypersenzitivní jedince, kteří se cítí strháváni proudy energií.

Přidejte k Watanai Čaroit (Charoite) a máte energii, která přitahuje ty, kteří se budou chtít narodit.

Pozn.: Veliká Watanai symbolizuje archetyp Medvědice. Keltové, druidové vzdávali hold medvědí bohyni Artio nebo Andardě. Medvěd patří k primárním, možná úplně prvním totemovým zvířatům. Je to kult starší než šamanismus.Drahé kameny použité v receptuře:


Jahodový křemen - zbavuje slabosti, dodává energii, probouzí tělo. Dodává sebedůvěru, sebevědomí, sebejistou. Jako talisman se hodí tehdy, když potřebujete najít vlastní cestu, překonat obavy a pustit se správným směrem. Navrací duši do těla a do správného času. Je to kámen synchronicit. Pokud máte pocit, že jste v životě zabloudili a nevíte jak, kam nebo proč vůbec dál, sežeňte si tento kámen (patří mezi aventuríny a najdete ho také pod obchodním označením "Cherry Quarz" a "Malinový Křemen"; vybírejte ten s mnoha drobnými červenými kapkami uvnitř).


Chalkopyrit je kámen pro senzibily, proutkaře a léčitele - silně u nich zvyšuje vnímavost a schopnosti. Ochraňuje je před nežádoucím vydáváním vlastní energie. Energizuje auru a činí jí nedotknutelnou, chrání ji magneticky. Přivádí do energetického pole nositele nekonečnou energii a veškeré informace vesmíru. Uvolňuje veškeré energetické blokády. Pomáhá při léčení všech energií, umožňuje volný tok energie. Tím napomáhá zdravé buněčné tvorbě a buňky mohou regenerovat. Mimo probuzený a očištěný tok energie Chalkopyrit navíc otvírá a čistí korunní čakru - skrze vědomí samotné.


Růženín se dotýká citu. Emoce dokáže zjitřit, tak jako konejšit potlačenou bolest. Již od starověku je považován za kámen lásky. Je rovněž symbolem tolerance. Růženín svými vibracemi rozpouští energetické bloky, obnovuje radost ze života. Růženín odplavuje pocity hořkosti, viny. Vyzývá nás opustit konečně bolestivé téma, vypustit bolest tak, jako se vypouští voda z bazénku. Narovnat se, nadechnout, připomenout si kdo skutečně jsme a Kým chceme být. Probouzí v nás radost ze sebe sama, intuitivní naladění se na dobrý pocit ze života. Vrací nás mezi lidi. Tam, kde se cítíme zamilovaní. Otevírá srdeční čakru a zvyšuje vnímavost k citovému vyjádření.


Jantar je kámen (zkamenělá pryskyřice) něžných, měkkých a harmonických vibrací, téměř tónů. Patří mezi kameny, jejich požehnání zahrnuje úroveň vztahů. Probouzí a posiluje naši důvěru k ostatním lidem. Dokáže nám proto nepřímo přinést do života přátele, partnery. Jantar je trpělivost sama, je esencí snadného rozhodování. Podporuje klid a tak stimuluje paměť, vybavování si z paměti.


Jaspis je matka kamenů, sjednocuje všechny aspekty života. Je vyjádřením pohostinnosti, nesobeckosti, dobrých vztahů. Jaspis dává spokojenost, optimismus, veselou mysl. Jaspis se považoval za kámen, který má vliv na ženské orgány - je to symbol porodu. Posilňuje tělo. Představuje přirozenou proměnlivost, různorodost a změnu, která nám umožňuje přizpůsobovat se měnícímu se světu. Zlepšuje schopnost naslouchat bez posuzování a zkreslování. Učí nás tvořivě improvizovat.
Kam si přejete jít dál?

* Původní receptura Watanai obsahovala Achát namísto Jahodového Křemene:Achát, jako síto energií, zjemňuje city, odstraňuje vnitřní napětí a stabilizuje auru. Odklání negativní energie. Navozuje pocit bezpečí a jistoty. Je to kámen, který v sobě sjednocuje energii Opálu, Chalcedonu a Křemene. Konejší, uklidňuje, nechává v nás regenerovat životní sílu. Probouzí odvahu přijímat sám sebe, být k sobě upřímný, nacházet pochopení a vhled do situací (které nám byly zastíněny nějakým hněvem). Pokud si dokážeme udržet klidný odstup od zážitků, přináší moudrost podobnou zrcadlu.

Achát je přirozeně pestrý. Tvary vrstev a pásků kopírují tvar dutiny, do které drahý kámen původně vrostl a kde nalezl své útočiště. Má střed, ke kterém krystalizoval, skryt v dutině skály, jako vzácné dračí mládě ve svém vejci. Každý Achát je unikátní - je výrazem přirozené a  hravé krásy. Je okem soustředěného štěstí. 


Žádné komentáře:

Okomentovat

Přibližně v tento čas..

Včera večer po práci jsem se zastavila na zápraží a jen tak zírala na oblohu. V hlavě nic. Vidím, jak náhodné nahé letní obláčky courají v ...