Jednorožec Citrínový


JEDNOROŽEC CITRÍNOVÝ
Orgonitový talisman od Hopley


Kombinace kamenů: drahý bílý Opál a Citrín (další Jednorožci nesou Ametyst, Růženín, Citrín, Záhnědu, Morion nebo Ametrín..)Afirmace, symbolika, poslání:

  Pravda o povaze mého bohatství..

..je pravdou o nadbytku: Jen nadbytek nám umožňuje tvořit. Musíme cítit, že něčeho máme víc, abychom to chtěli sdílet. Je velký rozdíl mezi tím "vytvářet" a "tvořit". "Hodnoty" vytváří v práci člověk, který může být úplně uštvaný požadavky, které se na něj kladou, a to do té míry, že vůbec nemá prostor realizovat svůj vlastní potenciál. Je velká bolest vnímat potenciál a nemít možnost ho naplnit! Je to bolest otroků a vězňů. Je velké požehnání mít dostatek nadbytku, který nám umožní skutečně tvořit něco smysluplného, smysluplnou budoucnost. Mít dostatek nadbytku, to znamená ono biblické "Mít život plný a mít ho v hojnosti". S nadbytkem pracujeme na různých úrovních - ale vždy znamená velké množství dobrých dojmů, dobrou karmu, chcete-li. Citrínový jednorožec nese toto téma. Nese symboliku moudrosti vyrovnávající, tedy je úrovní, na které je překonaná pýcha a pocity oddělenosti. Poznejte všechny své pocity, které souvisí s bohatstvím, s prosperitou, s růstem a s rozvojem. Všimněte si, že pokud je to realita, pak vždy je za nimi pocit vděčnosti. Buďte jako zlatá a jantarová vlna, která z moře vynáší drahokamy. Sdílení nás obdarovává. Sdílená bolest je menší, sdílená radost je větší..

Jednorožci, moudrá bájná zvířata, chodí spát pod jabloň (Jabloň je symbol Vize). Jen čistá panna k nim může přijít. Roh jednorožců je mečem moudrosti. Může odkrýt tajemství ve snech. Jednorožec  se pro vás zhmotňuje, tak jako se vize vynořuje do vědomí - jeho opály planou všemi barvami - v nekonečné proměnlivosti závislé jen na dvou věcech: vaše pozornost a váš úhel pohledu. Je to právě drahý bílý Opál, co tu slučuje pravdu a tajemství. Je moudrostí podobnou zrcadlu. Neutralizuje jedy (mysli) a zrcadlí realitu. Může odkrýt tajemství ve snech, vynáší podvědomí na světlo. Zahrnuje všechny úrovně vědomí a provázejí ho synchronicity a  šťastná znamení. 

Pozn.: Orgonitových talismanů v receptuře Jednorožec tu máme skutečně více druhů. Nejoblíbenější z nich je Jednorožec Růženínový (Růženín + Opál) a jeho téma je "Pravda o povaze mé lásky".
Společný mají jednorožci všech receptur drahý Opál. Používám skutečný pravý drahý opál, který pochází z naleziště na Slovensku, v Dubniku.  Moji Jednorožci mají vlastní legendu - najdete ji v eseji Ke komu jednorožci chodí.
Drahé kameny v receptuře:

Opál umožňuje vidět celek. Souvisí úzce s tématy jako je Pravda, Spravedlnost, Jasnozřivost, Umění a Sny. Ve vodním živlu tento kámen září drahými barvami, ale ve skutečnosti je ohnivým plamenem pravdy. Probouzí spravedlnost. Překračuje hranice mysli, smývá omezení. Umožní nahlédnout dále, za naše individuální hranice. Opál bývá iniciátorem v dobrodružství sebeobjevování. S ním sny vystupují na povrch vědomí jako Vize a projevují se jako Umění.

Pravý Drahý opál, který v orgonitových recepturách používám, pochází z naleziště na Slovensku, z Dubniku.


Citrín je šťastný a štědrý a plný lehkosti a třpytu. Inspiruje prosperitu, dosažené odměny, bohatství a úspěch. Zajišťuje příjemný spánek, předává teplo, energizuje auru. Má schopnost zvyšovat tvůrčí schopnosti. Podporuje duševní vědomí a zavčas svého majitele varuje před nebezpečím. Pod jeho vládou je čakra solar plexus, aktivuje však i činnost korunní čakry. Navozuje stavy nadosobní radosti, je symbolem hojnosti, plnosti, dosažených věcí. Citrín je také vhodný talisman pro urovnání vztahů a sporů v rodině či skupině. Napomáhá rozuzlení těžkostí a napravení omylů v komunikaci. Mírní přecitlivělost. Rozpouští strach ze ztráty a navrací smělou sebejistotu.