Sarasvatí

SARASVATÍ, Orgonitový talisman od Hopley

Kameny: Jaspis, Rubín, Růženín, Opál, Malinový křemen

...chystám..


Růžová řeka, která plyne z nebeského ocenánu..

Rubíny spolu s Jaspisy. Růženín. Bílý nebo růžový Opál. Je tu ten zvláštní jahodový/malinový Křemen. Je to mocná, sladká, mateřská energie: energie řeči a písma, umění a učenosti. Nejlepší matka. Je tu ta bohyně, která bývá zobrazována jako překrásná žena, sedící v otevřeném bílém lotosu. Drží strunný nástroj, knihu a korálky (málu). Doprovází jí páv (někdy labuť). Je podobna řece, té nejčistčí z řek, která teče z hor, z nebeského oceánu. Ona je zdroj života a poznání. Přináší životadárnou záplavu: očišťuje prostor, zavlažuje ho a zajišťuje, že bohatství poroste. Je zdrojem takové hojnosti, že díky ní přicházejí i děti. (Nepřátelské síly smete a utopí. V legendě přemohla hada.) Její jméno je Sarasvatí

Možná se zdá, že neusilujete o slávu, ale subtilní struny vašeho života, síly skryté, vás stejně vedou k tomu, abyste dosáhla tohoto cíle, a mistrovství, a přijala jedno důležité místo mezi lidmi. Potřebujete uznání. Váš cíl je daleký, někde na obzoru a vy to víte. Pomohou vám na cestě k cíli neobyčejní, umělecky nadaní a ochotní přátelé. Může se stát, že jim dáte přednost před vlastní původní rodinou a možná je to tak pro vás skutečně nejlepší. Je-li to v nejhlubším souladu s vámi, je to v pořádku.


Drahé kameny v receptuře:

Jaspis je matka kamenů, sjednocuje všechny aspekty života. Je vyjádřením pohostinnosti, nesobeckosti, dobrých vztahů. Jaspis dává spokojenost, optimismus, veselou mysl. Jaspis se považoval za kámen, který má vliv na ženské orgány - je to symbol porodu. Posilňuje tělo. Představuje přirozenou proměnlivost, různorodost a změnu, která nám umožňuje přizpůsobovat se měnícímu se světu. Zlepšuje schopnost naslouchat bez posuzování a zkreslování. Učí nás tvořivě improvizovat.


 
Rubín je jeden z kamenů bohatství. Dokáže vytvořit štít proti manipulaci, upozorňuje na lež. Představuje sílu a energii, doslova sílu touhy související se sexuální aktivitu. Rubín je také ale jedním z kamenů, které zajišťují klidný spánek. Jako jasné světlo rozpouští noční můry nebo zlé myšlenky. V aktivní denní době zlepšuje naši motivaci a směruje nás k realistickým cílům. Ukazuje nejpřirozenější a nejbohatší cesty k dosažení cíle. Vybízí nás k cestě za štěstím, za úspěchem. Rozpouští obavy, aktivuje činnost vědomé mysli a také aktivuje kořenovou čakru. Podobně jako ostatní červené kameny - Granáty a Karneoly. Tam kde je granát krví a silou života v jeho naturálním a syrovém stavu, tam se v rubínu naopak někdy zrcadlí oheň svatý i plameny pekelné. Rubín má vyšší spirituální vibrace.


 
Jahodový křemen (Malinový křemen) - zbavuje slabosti, dodává energii, probouzí tělo. Dodává sebedůvěru, sebevědomí, sebejistou. Jako talisman se hodí tehdy, když potřebujete najít vlastní cestu, překonat obavy a pustit se správným směrem. Navrací duši do těla a do správného času. Je to kámen synchronicit. Pokud máte pocit, že jste v životě zabloudili a nevíte jak, kam nebo proč vůbec dál, sežeňte si tento kámen (patří mezi aventuríny a najdete ho také pod obchodním označením "Cherry Quarz" a "Malinový Křemen"; vybírejte ten s mnoha drobnými červenými kapkami uvnitř). 
 
 

Růženín - talisman, který nás přitahuje tam, kde se cítíme milovaní, a k těm, které milujeme. Růženín se dotýká citu. Emoce dokáže zjitřit, tak jako konejšit potlačenou bolest. Již od starověku je považován za kámen lásky. Je rovněž symbolem tolerance. Růženín svými vibracemi rozpouští energetické bloky, obnovuje radost ze života. Růženín odplavuje pocity hořkosti, viny. Vyzývá nás opustit konečně bolestivé téma, vypustit bolest tak, jako se vypouští voda z bazénku. Narovnat se, nadechnout, připomenout si kdo skutečně jsme a Kým chceme být. Probouzí v nás radost ze sebe sama, intuitivní naladění se na dobrý pocit ze života. Vrací nás mezi lidi. Tam, kde se cítíme zamilovaní. Otevírá srdeční čakru a zvyšuje vnímavost k citovému vyjádření.
 Růžový Opál - mocný a přívětivý. Kámen, který rozpouští zábrany, zbavuje studu, poráží ostýchavost. Probouzí velkorysou náklonnost a láká ke vcítění se do nespočtu bytostí. Navrací nám schopnost rozlišit dobro od zla (která se mnohým nenápadně ze života vytratila, aniž by si toho vůbec všimli). Tento kámen v sobě nese logiku nenásilí a otevřenosti - v symbolech a pravdivě odhaluje pravdu srdce. Vede nás k rozuzlení těžkostí. S hravostí vstupuje do prostoru budoucnosti, neboť je též kamenem naděje, úspěchu a věrné odevzdané lásky. S ním ctíme čest, pravidla fair play hry, vyšší spravedlnost. Růžový Opál miluje morální krásu.
 
 

Žádné komentáře:

Okomentovat

Dar Moudrosti, Ctnost Tolerance

DAR MOUDROSTI, Orgonitový talisman od Hopley Kombinace kamenů: Safír, Sodalit, Adulár, Aquamarín Téma: ctnost Tolerance Existuje...