Archanděl Rafael


Orgonit od Hopley, forma: floral, receptura: Rafael.

ARCHANDĚL RAFAEL, orgonitový talisman od Hopley

Téma: Tajemství uzdravení

Kombinace kamenů: Olivín, Tyrkys, Chalkopyrit, Citrín a Brazilit


 Afirmace, symbolika, poslání:
 

Potřebuji se spojit s instinkty těla, s instinkty přežití. Přeji si porozumět situaci svého zdravotního stavu. Chci pochopit, co se mi to děje. A chci vědět, co já s tím!

S Rafaelem přichází schopnost naladit se na přirozenou moudrost těla - jak ono nás chrání únavou a bolestí, jako ono nám somatizuje, v čem je problém. Tělo nikdy nelže. A anděl je tu pro všechny, kteří potřebují rozvinout intuici, která bezpečně říká Co je pro mě dobré.

Anděl přichází, aby vás provedl tajemstvím uzdravení. V naladění na své tělo budete směřovat ke své celistvosti a k úplnosti. Propojíte svou nejhlubší úroveň vnímání - tedy úroveň těla, s úrovněmi podvědomí a vědomí. Povedou vás emoce a pocity.


Pozn.: Archandělé i andělé jsou součástí monoteistických náboženských tradic (judaismu, křesťanství, islámu..) - přestože je různá náboženství zmiňují, tyto bytosti jsou necírkevní - nepatří k žádnému určitému náboženství. V Římské mytologii odpovídá Rafaelovi bůh Merkur, v řecké mytologii je to Hermés. Je to pořád jeden a ten samý archetyp.
 

Archanděl Rafael je patronem lékařů, na dlouhé cestě opatroval a ochraňoval Tóbijáše, na Boží příkaz uzdravil Sáru. Tóbitovi vrátil zrak - představil se mu jako „Pomocník, syn velkého Slitovníka“.

   
Pro koho je?

 - pro toho, kdo se chce naučit, že nepříjemné pocity nás ve skutečnosti varují a chrání. (Pokud jim nenasloucháme, mohou se projevit jako nemoci, aby o sobě daly vědět důrazněji.) Pro toho, kdo potřebuje obnovit důvěru ve svůj vlastní sebezáchovný program, který do každé buňky jejich těla uložila příroda. (Uložila ho tam před miliony genarací, dobře věděla, co dělá.) Je pro ty, kteří touží přijmout naději na uzdravení jako smysluplnou volbu.

   

Drahé kameny použité v receptuře:

    Olivín - zelená světélka regenerace, očisty, znovuzrozující se krásy. Esence vitality. Jako drahý kámen probouzí Zájem, Fascinaci, jako když se rozvíjí z pupene nová větvička nebo květ. Duše je v očekávání krásného, vítá vše nové. Olivín rozvíjí jemné a citlivé smysly těla. Zjemňuje vnímání, projasňuje prožívání smyslových vjemů. Oživuje metabolismus, napomáhá energeticky vyplavování jedů z těla. Urychluje obnovu. Jako talisman pomáhá přijmout odpovědnost za vlastní život, tiší žal a pocit viny. Vrací svého nositele do stavu prožívání rovnosti sebe sama vůči ostatním. Vybízí k účasti a ke spolupráci. Říká: "Pojď se rozvíjet, kvést a obdaruj svět."

    Tyrkys - kámen štěstí. Kámen šťastných cest, amulet cestovatelů. Kámen hojení a léčení. Vhodný talisman při stavech vyčerpání. Stabilizuje energie, ruší kletby, rozvazuje nechtěné svazky a rozpouští spory. Dává odvahu a sílu k překonání těžkostí. Přináší romantická přátelství, dobré vztahy, vhodné obchodní partnery. Dává šťastnou ruku při podnikání. Mimořádné vibrace mají tyrkysy importované z Pákistánu.

   


Chalkopyrit je kámen pro senzibily, proutkaře a léčitele - silně u nich zvyšuje vnímavost a schopnosti. Ochraňuje je před nežádoucím vydáváním vlastní energie. Předává sílu a ve spojení s Ametystem přináší vnuknutí. Ve spojení s Fuchsitem uvolňuje energetické blokády. Ve spojení s Fluoritem má silnou ochrannou moc. Výborně doplňuje působení mnoha ostatních kamenů, vždy aby  poskytl ochranu,  umožnil tok energie, pomáhal. Přítomným umožnňuje naladění, aby se cítili v bezpečí a aby nebyli rušeni ve své práci.


    Citrín je šťastný a štědrý a plný lehkosti a třpytu. Inspiruje prosperitu, dosažené odměny, bohatství a úspěch. Zajišťuje příjemný spánek, předává teplo, energizuje auru. Má schopnost zvyšovat tvůrčí schopnosti. Podporuje duševní vědomí a zavčas svého majitele varuje před nebezpečím. Pod jeho vládou je čakra solar plexus, aktivuje však i činnost korunní čakry. Navozuje stavy nadosobní radosti, je symbolem hojnosti, plnosti, dosažených věcí. Citrín je také vhodný talisman pro urovnání vztahů a sporů v rodině či skupině. Napomáhá rozuzlení těžkostí a napravení omylů v komunikaci. Mírní přecitlivělost. Rozpouští strach ze ztráty a navrací smělou sebejistotu.

    Brazilit pomáhá držet celistvost duše. Má dar proměňovat. Pomáhá dosáhnout nadpřirozených věcí, souvisí s mystickými vlivy planety Uran. Člověku pomáhá poznat a udržet hranice, kde začíná on sám a kde ostatní (předchází psychickému obtěžování). Probouzí emocionální sílu a radost z poznávání sebe sama.


Orgonity Rafael v podobě kouliček, kyvadel, floralů, srdíček: