Quercus rubra

 

QUERCUS RUBRA, Orgonitový talisman od Hopley

Kombinace kamenů: Malachit, Jantar, RůženínAfirmace, symbolika, poslání: 

Představte si dítě. Dítě je čistý potenciál – není ničím, ale může se stát čímkoli. Cokoli je v budoucnu možné. Všechno teprve může přijít. Je to tak magická zkušenost, jako možnost přivolat si do života kouzelného draka - dobrého rádce a průvodce. Přítele z jiné dimenze. Z Času snění. Nebo z nějaké čisté buddhovské země. 

Draci jsou vzácní. Patří do sféry jasné a zářivé energie živlů.  Promlouvá k nim naše fantazie, imaginace a přání. Ta přání, o kterých ještě ani nevíme, a která možná budou ta důležitá. Naděje počátku je velké mocné kouzlo. 

Použijte ho tak, aby se vám v tom líbilo, aby vám v tom bylo dobře a aby ten příběh pokud možno ukazoval všechny části vaší duše a vašeho já. Pokud tohle čtete, evidentně máte rádi drahé kameny a minerály a vzácné vibrace. Věnujete pozornost jejich energii, protože k vám promlouvá a inspiruje vás. Váš prostor je v tu chvíli vědomý, a vy jste přítomní. Jste ve svém středu, odvážně a opravdově. Je v tom naprostá lehkost. Je to tak fantasticky osvěžující. Tarotová karta Blázen. Jsme-li draci, musíme létat. Vidíte je? Létejte s nimi. Těm kolem nás škodíme více tím, že se jim přizpůsobujeme, než tím, když jsme sami sebou, autenticky a upřímně. 

Potřebujeme si hrát. Potřebujeme lehkost. Potřebujeme bezpečný prostor. Potřebujeme trochu snít. A svět nás potřebuje právě takové, jací jsme!


Quercus Rubra - orgonitová koule.


Popis kamenů v receptuře:

Malachit je průvodcem v době transformací, přerodů, přechodů. Vede z Odloučení k Jednotě. Konfrontuje nás s tím, co máme pro svůj vývoj přijmout, ale čemu se ještě bráníme. Malachit napomáhá integraci. Umožňuje nahlédnutí na skryté skutečnosti, které jsou zdrojem naší síly. Zpřístupňuje staré sliby, stará přání. Ukazuje nám po čem toužíme, ale co jsme se báli uchopit. A je kamenem draků. 

Růženín - talisman, který nás přitahuje tam, kde se cítíme milovaní, a k těm, které milujeme. Růženín se dotýká citu. Emoce dokáže zjitřit a přesto konejší bolest srdce. Již od starověku je považován za kámen lásky a symbol tolerance. Můžeme opustit bolestivé vztahové téma, přijmout a zároveň pustit bolest. Odmítnout zdvořile to, co nám škodí. A sami neškodit. Narovnat se, nadechnout, připomenout si Kým chceme být. Pokud chceme prožívat lásku, musíme ji sami vyjadřovat. Naladit se na to, co nám dává dobrý pocit ze sebe a ze života. Vrátit se mezi lidi. Najít prostor pro něhu a blízkost ve vztazích. Být laskaví a pravdiví. Otevřít srdce a přestat se bát.

Jantar je kámen (zkamenělá pryskyřice) něžných, měkkých a harmonických vibrací, téměř tónů. Patří mezi kameny, jejichž požehnání zahrnuje úroveň vztahů. Posiluje naši důvěru k ostatním lidem. Symbolizuje bezpečné zázemí. Vzpomínáte na dny lásky? Jantar je poutem k věku dětství, kdy věci byly jednoduché, kdy čas tekl pomalu, jako medová řeka, kdy jsme byli přijímání bez podmínek. Je jako náruč něhy, v které rosteme a vše poznáváme. Je zvláště vhodný pro děti. Odhaluje naši krásu lidem okolo. Dokáže nám přinést do života přátele a partnery. Podpoří klid, paměť, vybavování si z paměti a šťastnou volbu.


-- 

Dále lze doplnit o:

Lapis Lazuli, královská modř "ultramarín", egyptsky "chesbet", je kámen dokonalého vědomí. Říká se o něm, že existoval ještě dříve, než začal existovat čas. Je to kámen, který zahrnuje celý čas, jako nebe zahrnuje všechny hvězdy. Obsahuje zrníčka Pyritu a často i Křemene, případně Kalcitu. Byl to důležitý kámen v Babylónii a starém Egyptě. Staří Sumeři věřili, že když máte s sebou kousek Lapisu lazuli, máte s sebou "kousek bohů". Egypťané, Sumeři i křesťané spojovali tento kámen s principem mateřství (modrý plášť na vyobrazeních Marie, ultramarín). V Egyptě to byla Isis se synem Horem. Kámen spojuje fyzické a nebeské. Posvátné z Nebe na Zem sestupuje.

Indové mají za to, že děti ochraňuje od veškerého zla a nočních můr. Zvyšuje integritu, zesiluje psychické schopnosti. Znásobuje energii myšlenek. Zvyšuje sílu vůle. Talisman užívaný při vyjednáváních.