EponaEPONA, Orgonitový talisman od Hopley


Kombinace kamenů: Aquamarín, Citrín, Opál, Pyrit a Jantar


Téma: Důvěřovat 


 
Afirmace, symbolika, poslání: 

Keltská a Galská bohyně. Její jméno je odvozeno z galského výrazu pro koně: "epo", ke kterému je přidána koncovka "ona", tedy božství. Nebeský kůň, božská kobyla? Zapojte fantazii. Není to jen bohyně chovatelů koní, je to bohyně prosperitry (Citrín). Bývala zobrazována buď, jak jede  na klisně, nebo jak je mezi dvěma a více koňmi. Je přítomná ve stádě, kde kobyly kojí hříbata. 

Buďme v kontaktu se svými emocemi a nebojme se citlivosti. Mezi naším nitrem a vnějším světem proudí přívětivá síla (Jantar) výměny. S ní se ztotožňujete se vším, co přináší harmonii, lásku a krásu. Je to způsob, jak se můžeme bezpečně projevit (Aquamarín) a jak si říct o to, co potřebujeme. Epona nás přivede ke kouzelnému prameni, k posvátnému jezírku, k živé vodě (Opál, Aquamarín).


Orgonit od Hopley, forma: floral, receptura: Epona


Drahé kameny podrobně:


Citrín je šťastný a štědrý a plný lehkosti a třpytu. Inspiruje prosperitu, dosažené odměny, bohatství a úspěch. Zajišťuje příjemný spánek, předává teplo, energizuje auru. Má schopnost zvyšovat tvůrčí schopnosti. Podporuje duševní práci. Může svého majitele varovat před nebezpečím. Rezonuje s čakrou solar plexus. Je symbolem hojnosti, radosti z dosažených věcí. Citrín je také vhodný talisman pro urovnání sporů, napravení omylů a nebo křivdy. Rozpouští strach ze ztráty a navrací smělou sebejistotu.

Pyrit aktivuje naši vnitřní sílu, energie vrací do rovnováhy. Dokáže nás vrátit zpět do proudu našeho života. Zpátky na zem, oběma nohama na pevnou skálu. Umožňuje navázat na naše stará pochopení, rozpomenout se na to, co nám dává sílu. Kam a ke komu patříme. Kde jsme správně. Pyrit je energie kovu, železa, uzemňující a ochranné energie. S Pyritovým talismanem obnovujeme svou schopnost volby. Je to kámen nových počátků.

Jantar - zkamenělá pryskyřice plná něžných, měkkých tónů a hřejivých vibrací. Důvěra a přátelství. Naplňující vzájemnost. Trpělivost při hledání dohody, společné řeči, společné cesty, smysluplné vyjednávání. Přebývání v klidu domácí pohody. Bezpečí. Klid a mír. Všechno, co je blízké a známé. Pokoj zalitý zlatavým světlem. Hrnek čaje s medem, odpočinek a spánek. Dárek. Vlídnost. Pohlazení. Dětství.

Opál plný duhy otevírá rozměry, jako kouzelný klíč. Sezame otevři se, vydej poklady naděje. Pestrá třpytivá světélka ohlašují nový prostor. Tam nahlédneme a vstoupíme? Tam, kde promlouvají velké sny? Jak to mám s osudem, jsem na správné cestě? Můžeme dokázat mnoho, vždyť máme svobodnou možnost dobré volby. Možná jsme trochu jasnozřivý, možná je to intuice, my to cítíme. Nevadí, že nevíme přesně. Náš kámen Opál září drahými barvami duše. Překračujeme hranice svých omezení - tak rosteme, tak se učíme. Je to dobrodružství sebeobjevování. A k tomu přece patří i dobrá znamení a taky vize a sny a umění.

(Pravý Drahý opál, který v orgonitových recepturách používám, pochází z naleziště na Slovensku, z Dubniku.)

Aquamarín je prý kámen mořských bohyní, krystalické zpodobení vody na zemi a esence vody. Ve vodě se toho mnoho rozpustí, voda uvolňuje a odnáší. Voda nese a nadnáší. Voda vyživuje. Omývá. Voda je živá a plyne. Probuďme svoje smysly, buďme přítomní v tom toku života tady a teď. Buďme zvědaví a upřímní. Talisman z Aquamarínu pomáhá udržet proud mysli jasný a otevřený k inspiraci, která přichází. Jeho chladivý pramen je čerstvý a svěží. Cítíme se otevření a nemáme strach formulovat ty myšlenky, které potřebujeme předat. Umíme se dobře vyjádřit. Snadno a bez obav komunikovat se svým okolím. Zmizely překážky z cesty řeči. Máme v Aquamarínu pramen svobodného sebevyjádření!


Orgonit od Hopley, forma: srdíčko, receptura: EponaOrgonit od Hopley, forma: srdíčko, receptura: Epona

*

Aktualizováno 7.10.2023 

*