Sluneční Štír


SLUNEČNÍ ŠTÍR (Kamakura)
Orgonitový talisman od Hopley


Kombinace kamenů:
Rubín, Jantar, Karneol


Téma: Nadšené úsilí, aktivita a jednání.

(Umožňuje transformovat energii hněvu.*)

Afirmace, symbolika, poslání:

Ohnivý, vášnivý, omnipotentní. Velmi sexy, velmi dravý, velmi úspěšný - toto je jedna z nejoblíbenějších drahokamových receptur. Tento archetyp přitahuje obzvláště muže. Chrání před blbci a nepřáteli. Přináší štěstí a úspěch v podnikání, přináší nadbytek, ocenění a postup. Je výzvou k radosti z vlastní aktivity. Má šarm. Je talismanem úspěchu u druhého pohlaví. Podporuje moudrost ve vztazích.

S touto mistrovskou energií přichází pohyb, radost a ocenění. Projevíte ráznost a průbojnost. Štír symbolizuje střed duše, nese zdravé sebevědomí, probouzí rovnost: Znáte-li svou cenu, umíte také říct: NE. Přihlaste se o svá práva energicky. Ucházejte se o přízeň ostatních v otevřeném konkurenčním boji. Ve Slunečním Štíru se odráží i zdravá pýcha nad vlastní činností, potěšení z vlastní aktivity a osobní hrdost. Buďte připravení se vší svou inteligencí prohlédnout situaci a následně dát přesný zásah. Štír totiž má, jako znamení, vždy náskok. Proto máte se Slunečním Štírem cit pro správné načasování i vy.

Sluneční Štír učí říkat „ne”.  Když říkáte "ne", ponecháváte si svůj vlastní prostor, svou energii pro vaši vlastní aktivitu. Tak přitahujeme šťastné okolnosti do vašeho života. Jak důležité bylo říct: „Ne, teď já!” Nejprve respektujte sebe.


* Pokud se objevuje hněv, čekejte a nenechejte se unést aktuální silou emoce. Hněv je jen polotovar. Je to předstupeň moudrosti podobné zrcadlu. Zadržte. Počkejte si, nejezte zelený..housenky. Ta energie dozraje v něco daleko lepšího:

Necháme-li hněv procházet trpělivě, bez reakce, objeví se naprosto zářivá jasnost. Buddhismus ji nazývá „moudrost podobná zrcadlu“, protože zobrazuje všechno jasně, a bez toho, že by ještě bylo potřeba něco k tomu dodat nebo zamlčet či poupravit. Jakmile se objeví tato jasnost, máte vyhráno - jste těžce v pohodě.

Drahé kameny:

Karneol je jedním z kamenů radosti, vášně, sexuality, boje a pohybu. Probouzí Nadšení - je Přitažlivý, Vzrušený a Plný života. Je schopen inspirovat ohromnou smělost a sebedůvěru. Aktivuje kořenovou čakru. Je přiřazen elementu ohně, slunci. Motivuje k úspěchu při podnikání. Dává odvahu jednat. Chrání před útoky jiných osob a před žárlivostí. Svými vibracemi patří do rodiny opálu, křišťálu, chalcedonu a achátu, s kterými se dobře spojuje a doplňuje. Karneol je červená odrůda chalcedonu, mikrokrystalická forma křemene. Zbarvení je dáno obsahem železa a uhlíku.

Jantar
je kámen (zkamenělá pryskyřice) něžných, měkkých a harmonických vibrací, téměř tónů. Patří mezi kameny, jejich požehnání zahrnuje úroveň vztahů. Probouzí a posiluje naši důvěru k ostatním lidem. Symbolizuje bezpečné zázemí, je věkem dětství, nekomplikovaným a nepodmíněným (sebe)přijetím. Uvádí se, že chrání děti. Je jako náruč něhy, v které rosteme a rozkvétáme - proto i navenek odhaluje naši krásu. Dokáže nám proto nepřímo přinést do života přátele, partnery. Jantar je trpělivost sama, je esencí snadného rozhodování. Podporuje klid a tak stimuluje paměť, vybavování si z paměti.

Rubín je jeden z kamenů bohatství. Dokáže vytvořit štít proti manipulaci, upozorňuje na lež. Představuje sílu a energii, doslova sílu touhy související se sexuální aktivitu. Rubín je také ale jedním z kamenů, které zajišťují klidný spánek. Jako jasné světlo rozpouští noční můry nebo zlé myšlenky. V aktivní denní době zlepšuje naši motivaci a směruje nás k realistickým cílům. Ukazuje nejpřirozenější a nejbohatší cesty k dosažení cíle. Vybízí nás k cestě za štěstím, za úspěchem. Rozpouští obavy, aktivuje činnost vědomé mysli a také aktivuje kořenovou čakru. Podobně jako ostatní červené kameny - Granáty a Karneoly. Tam kde je granát krví a silou života v jeho naturálním a syrovém stavu, tam se v rubínu naopak někdy zrcadlí oheň svatý i plameny pekelné. Rubín má vyšší spirituální vibrace.