Archanděl Chamuel


ARCHANDĚL CHAMUEL, orgonitový talisman od Hopley

Téma: Chuť naslouchat, přání porozumět.

Kombinace kamenů: Aquamarín, Lepidolit, Černý Turmalín, (možno doplnit zeleným Kalcitem a Růženínem)


    Afirmace, symbolika, poslání:
 

Tajemství vztahů a komunikace.

Tvé vztahy mají zvláštní význam. Láska zahrnuje též i každou „jinakost“. Když s někým mluvíš, pamatuj, že má sám o sobě dobré mínění. Tvůj zájem i schopnost vcítit se do člověka je dar, který ti přináší úctu i důvěru okolí. S ochotou a vnímavostí přistupuj vůči sobě i vůči lidem v okolí. Jednat přiměřeně, znamená zůstat v jednotě a v bezpečí. Tím, že vyslechneš a zamiluješ si člověka, probudíš v něm ochotu, spolehlivost, odvahu. Šlechetná a důstojná osobnost nezbytně potřebuje alespoň trochu romantiky a láskyplné náklonnosti.

Chceš-li se dozvědět, jaký vztah k tobě lidé mají, vyprávěj jim o svých snech a plánech. Ten, kdo tě nesnáší, tě bude kritizovat a zrazovat, všechno bude vědět lépe a hlavně bude vědět, že "to je blbost a ty ses úplně zbláznil(a)". Kdo je tvůj přítel, poradí ti, jak by šlo plány naplnit a podpoří tě.

Pevně se drž toho, co je ti svaté, vyhni se ale jakékoli formě extremismu. Ochránce záměru tě povede k cíli. Dosáhneš po čem toužíš, pokud zachováš sebejistotu.

Chamuel je označován za jednoho ze sedmi archandělů. Překlad jeho jména je „Ten, který hledá Boha”. Je andělem mírumilovných vztahů, neboť on je ten, kdo nás učí Boha nacházet skrze naše vztahy. Lidé se k tomuto andělu obrací s prosbou, když si přejí vyřešit konflikty s ostatními lidmi, nebo odpustit těm, kteří nás zranili, nebo chtějí získat přirozený romantický vztah.

Pozn.: Archandělé i andělé jsou součástí monoteistických náboženských tradic (judaismu, křesťanství, islámu..) - přestože je různá náboženství zmiňují, tyto bytosti jsou necírkevní - nepatří k žádnému určitému náboženství.


Drahé kameny:

Aquamarín (akvamarín), kámen pro flow. Kámen mořských bohyní, krystalické zpodobení vody na zemi, esence vody. Dokáže rozpustit staré sebeobranné naprogramování. Pomáhá najít odvahu k převzetí odpovědnosti za vlastní život. Rozvíjí vnímavost a jako studená sprcha probouzí smysly. Aquamarín pomáhá udržet proud mysli jasný, otevřený k inspiraci, která přichází. Navozuje relaxovaný stav čistoty a novosti. Poskytuje nám prostor pro myšlenky a umožňuje zjistit, jak bez obav komunikovat se svým okolím. Odstraňuje překážky z cesty.Je pramenem svobodného sebevyjádření.

"Spočívám v Naladění, v harmonizovaném pozorném stavu, stavu tvoření."
Růženín
- talisman, který nás přitahuje tam, kde se cítíme milovaní, a k těm, které milujeme. Růženín se dotýká citu. Emoce dokáže zjitřit a přesto konejší bolest srdce. Již od starověku je považován za kámen lásky a symbol tolerance. Můžeme opustit bolestivé vztahové téma, přijmout a zároveň pustit bolest. Odmítnout zdvořile to, co nám škodí. A sami neškodit. Narovnat se, nadechnout, připomenout si Kým chceme být. Pokud chceme prožívat lásku, musíme ji sami vyjadřovat. Naladit se na to, co nám dává dobrý pocit ze sebe a ze života. Vrátit se mezi lidi. Najít prostor pro něhu a blízkost ve vztazích. Být laskaví a pravdiví. Otevřít srdce a přestat se bát.


Lepidolit je kámen účinný při vyčerpání, stabilizuje emocionální rovnováhu. Tiší depresivní ladění, návaly strachu nebo paniky. Pozvedá sebeuvědomění a navozuje stavy prožívání štěstí. Přináší hluboké citové léčení, pomáhá usmíření mezi milenci. Rozpouští účinky elektromagnetického záření na naše energetické pole, pomáhá tak překonat i nespavost, alergické projevy. Vhodný s turmalíny.


Turmalín Černý povzbuzuje naši ochotu, smělost a sebejistotu. Tělo uvádí do energetické jednoty. O kameni se traduje, že osvobozuje duši i to, že jako amulet chrání před špatnými vlivy. Pomáhá překonat hněv, odklání GPZ, uvolňuje napětí a bloky stresových reakcí. Černý turmalín urychluje energetický tok a vědomí s ním je probuzenější, než s jinými černými kameny. Je výrazem soustředěnosti, koncentrace a živého zájmu.

Jméno kamene pochází se singhalského "turmali" což znamená "kámen který přitahuje popel". Turmalín po zahřátí v ohni přitahuje popel, což je způsobeno piezoelektrickými vlastnostmi - zahřátím nebo tlakem se jeden konec krystalu nabije na kladnou a druhý na zápornou hodnotu.


Kalcit zelený pomáhá vyjádřit vlastní city, udržuje kontakt s vlastními emocemi, umožňuje naladění na sebe sama, na svá přání. Jeho energie je chladivá, ženská, Venušina. Je jako živá voda. Osvěžuje duševní schopnosti, paměť, soustředění, schopnost poučit se. Zahání noční můry a umožňuje klidný spánek. I tento kámen je kamenem potěšení a uzdravuje vnímání sebe sama, navrací duši hodnotu. Jako zrcadlo přináší do vědomí naši potřebu harmonie: být sám se sebou v harmonii, stejně tak jako být s okolím v harmonii.

"Pln života nacházím Potěšení."


Orgonit od Hopley, forma: floral, receptura: Chamuel

Orgonit od Hopley, forma: koulička 6cm, receptura: Chamuel


Orgonit od Hopley, forma: srdíčko, receptura: ChamuelPro koho talisman je:

- pro ty, kteří potřebují lépe vycházet s druhými lidmi. Chamuel učí respektu v komunikaci. Je pro ty, kteří se chtějí lépe ovládat v interakci s druhými lidmi. Je pro ty, kteří se potřebují smířit s tím, že lidé kolem mají chyby, že nejsou dokonalí a nikdy nebudou..  Chamuel učí nás velkorysosti a trpělivosti s těmi, kterým jsme dali svou přízeň a lásku.