Durga

Orgonit od Hopley, forma: ptáček sedící, receptura: Durga
DURGA, Orgonitový talisman od Hopley


Kombinace kamenů:
Lepidolit, Černý Turmalín, Rubín

Téma: Neohroženost, síla zbořit limit.


Afirmace, symbolika, poslání:

Čelíme záhadné a nepoznané budoucnosti.
Skutečně však přitom máme všechny zdroje, abychom se vypořádali s rozmary života!

Neohroženě postupujeme časem a prostorem vpřed a zkoumáme možnosti. Z materie existence krystalizuje před námi realita. Odhaluje se nám, jako když se zvedá mlha. Bez nás je ale obraz nehotový. Tolik toho ještě musíme vybudovat! Tak poznáváme svou osobnost a prokazujeme úroveň své zralosti.

Překonáváme při tom bojácné pokušení zůstat v říši fantazie a snění. Odoláváme strachu z neznáma. Pokud máme realizovat svůj život, vyžaduje to odvahu a ochotu. Ochotu riskovat zklamání. Odvahu sem tam neuspět. (To nic, to je v pořádku, nemusíme vždycky obstát a všechno mít pod kontrolou! Nepotřebujeme být perfektní! Nechceme být dokonalí! Chceme být autentičtí: Chceme to bejt sakra vážně doopravdy my! S náplastí na koleně a šťastní, jak děti v zápalu hry.) Právě naše síla a odvaha uskutečnit se a promítnout se do světa, být v něm, je autentickým vyjádřením toho, kým skutečně jsme. Děláme to, abychom zjistili, kdo jsme. Co dokážeme.
 
Procitněte teď se všemi kouzelnými zbraněmi v rukou. Představte si, že jako bohyně Durga, i vy jedete na tygrovi. Ochrání vás na cestě. Držíte v rukou talisman, jehož posláním je navrátit síly a chuť vašemu snažení. Hlavně nic nevzdávejte. Zůstaňte sjednoceni se svým přáním, s dobrým pocitem, který z něj máte. Pusťte se směle do všech úkolů. Co jste započali, má být dokončeno. Obnovte své síly, odpočiňte si, spočívejte v jednotě svého záměru. A pusťte se zas směle do toho, co má být vykonáno! Nebo vás osud vrátí k vašemu úkolu zpět někdy později.

Jsme na dobré cestě: Jsme tu vědomě a v souladu s tím, co bytostně vnímáme jako v souladu s námi. Vybíráme si moudře. Jistěže je to práce: musíme dělat něco navíc, víc než je pohodlné. Ale vždyť právě a jenom díky tomu můžeme vůbec pocítit smysl života.  Tady se duše raduje!


Ochránkyně, bohyně, ničitelka zlých démonů. Durga bývá zobrazována, jak jede na tygru. Je to "Ta, která odstraňuje utrpení". Bývá zobrazována tradičně s osmi nebo deseti rukama - symbolicky tak je vyjádřeno, že chrání všech deset směrů a bytosti v nich. V rukou nosí různé kouzelné zbraně.
Mantra hinduistické bohyně Durgy je: "Om Dum Durgayei Namaha"  - najdete na youtube. Drahé kameny:
 

Rubín je jeden z kamenů bohatství. Dokáže vytvořit štít proti manipulaci, upozorňuje na lež. Představuje sílu a energii, doslova sílu touhy související se sexuální aktivitu. Rubín je také ale jedním z kamenů, které zajišťují klidný spánek. Jako jasné světlo rozpouští noční můry nebo zlé myšlenky. V aktivní denní době zlepšuje naši motivaci a směruje nás k realistickým cílům. Ukazuje nejpřirozenější a nejbohatší cesty k dosažení cíle. Vybízí nás k cestě za štěstím, za úspěchem. Rozpouští obavy, aktivuje činnost vědomé mysli a také aktivuje kořenovou čakru. Podobně jako ostatní červené kameny - Granáty a Karneoly. Tam kde je granát krví a silou života v jeho naturálním a syrovém stavu, tam se v rubínu naopak někdy zrcadlí oheň svatý i plameny pekelné. Rubín má vyšší spirituální vibrace.

Turmalín Černý povzbuzuje naši ochotu, smělost a sebejistotu. Tělo uvádí do energetické jednoty. O kameni se traduje, že osvobozuje duši i to, že jako amulet chrání před špatnými vlivy. Pomáhá překonat hněv, odklání GPZ, uvolňuje napětí a bloky stresových reakcí. Černý turmalín urychluje energetický tok a vědomí s ním je probuzenější, než s jinými černými kameny. Je výrazem soustředěnosti, koncentrace a živého zájmu.
 
    Jméno kamene pochází se singhalského "turmali" což znamená "kámen který přitahuje popel". Turmalín po zahřátí v ohni přitahuje popel, což je způsobeno piezoelektrickými vlastnostmi - zahřátím nebo tlakem se jeden konec krystalu nabije na kladnou a druhý na zápornou hodnotu.

Lepidolit je kámen účinný při vyčerpání, stabilizuje emocionální rovnováhu. Tiší depresivní ladění, návaly strachu nebo paniky. Pozvedá sebeuvědomění a navozuje stavy prožívání štěstí. Přináší hluboké citové léčení, pomáhá usmíření mezi milenci. Rozpouští účinky elektromagnetického záření na naše energetické pole, pomáhá tak překonat i nespavost, alergické projevy. Vhodný s turmalíny.
 
 
 
Pozn.: 18.10.2020 - lze doplnit:

Růženín - talisman, který nás přitahuje tam, kde se cítíme milovaní, a k těm, které milujeme. Růženín se dotýká citu. Emoce dokáže zjitřit a přesto konejší bolest srdce. Již od starověku je považován za kámen lásky a symbol tolerance. Můžeme opustit bolestivé vztahové téma, přijmout a zároveň pustit bolest. Odmítnout zdvořile to, co nám škodí. A sami neškodit. Narovnat se, nadechnout, připomenout si Kým chceme být. Pokud chceme prožívat lásku, musíme ji sami vyjadřovat. Naladit se na to, co nám dává dobrý pocit ze sebe a ze života. Vrátit se mezi lidi. Najít prostor pro něhu a blízkost ve vztazích. Být laskaví a pravdiví. Otevřít srdce a přestat se bát.

Rubelit je červený turmalín, kámen, jež umožňuje pochopení sebe sama i druhých. Probouzí Sebejistotu, v níž jsme Odvážní, Smělí a Hrdí. Probouzí naši ochotu zachovat se i ve stresujících situacích přiměřeně. Povzbuzuje nás přijmout takovou volbu, jejíž výsledkem je zachování bezpečí, spolehlivosti. Pro zachování sebedůvěry je potřeba jednat nezávisle a udržet si nadhled nad rozčilujícími situacemi. Stejně jako černý Turmalín, je i Rubelit výrazem soustředěnosti a koncentrace. Je jako překrásný rudý východ slunce nad duší. Probouzí vědomí smysluplnosti, oslavuje svobodu mysli.
Objednávku nebo dotaz
mi prosím napište e-mailem na:

pamawangmo@gmail.com